کد خبر: ۵۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
کارگر می‌تواند با رأی هیئت حل اختلاف وزارت کار نسبت به بیمه بیکاری اقدام کند و درواقع همان رأی نوعی مدرک برای دریافت بیمه بیکاری خواهد بود.

به گزارش تجارت امروز؛ درحالی‌که بیش از ۹۶ درصد قرارداد‌های کار موقت است، حجم زیادی از قرارداد‌ها در کشور شفاهی است. کارفرمایان برای عدم ایجاد تعهد خود در قبال مسئولیت‌های قانونی ترجیح می‌دهند که قرارداد‌ها به‌صورت شفاهی باشد، نیروی کار نیز از سر ناچاری مجبور به پذیرش این‌گونه قرارداد‌ها هستند.
 راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار می‌توانست گامی بلند در جهت حل مشکل قرارداد‌ها و همچنین ساماندهی قرارداد‌ها باشد. ۲۲ مرداد سال ۹۸ حاتم شاکرمی (معاون وقت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) بابیان اینکه این سامانه در مرحله راه‌اندازی است، بیان کرده بود: با راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار تمامی دادخواست‌ها در این سامانه ثبت می‌شوند و با انعکاس شفاف روابط بین کارگر و کارفرما، سامانه اجازه ثبت قرارداد سفید امضا را نمی‌دهد.
طبق آخرین خبر‌ها این سامانه  بیش از ۵۳ فرایند دارد که کلیه امور و وظایف محوله در این سامانه باید از لحاظ سیستمی ارائه خدمت شود تا بتواند بر بستر وب به جامعه هدف خود خدمت‌رسانی کند. در حال حاضر ۱۱ فرآیند در سامانه جامع روابط کار انجام‌شده است.
علی حسین رعیتی فرد  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره این سامانه در گفت‌وگویی بیان کرده است: این سامانه فعال است. امیدواریم فرایند عملیاتی این سامانه به‌سرعت تکمیل شود.
وی درباره الکترونیکی کردن فرایند‌های مربوط به امور کارگران  گفته است: در تلاشیم ۵۳ فرایند حوزه کار را در بستر وب انجام دهیم و درصدد ایجاد یک ساختار الکترونیکی با پوشش ۵۳ فرایند مربوط به روابط کار هستیم که این موضوع موجب شفافیت رسیدگی به امور می‌شود.

بدون داشتن قرارداد می‌توان بیمه بیکاری گرفت؟

بدون داشتن قرارداد می‌توان بیمه بیکاری گرفت؟

در چنین شرایطی که هنوز قرارداد‌های کاری سامان نگرفته است، هستند کارگرانی که بدون قرارداد کار می‌کنند,، اما یکی از سؤالات متداول کارگران این است که بدون داشتن قرارداد می‌توان بیمه بیکاری گرفت؟
مریم زنده‌دل، کارشناس روابط کار دراین‌باره می‌گوید: اگر مدت قرارداد به پایان رسیده باشد و به‌طوری‌که کارگر مدتی بدون قرارداد به کار خود ادامه دهد، برای دریافت بیمه بیکاری هم باید قطع همکاری از طرف کارفرما باشد و هم اینکه نسخه قرارداد در قسمت تاریخ دچار تغییراتی شود تا بر این اساس کارگر بتواند برای بیمه بیکاری اقدام کند.    
وی گفت: اخراج در هنگام اشتغال بدون قرارداد قانونی نیست. به‌عنوان‌مثال وقتی قرارداد ۶ ماه اول کارگری تمام و وارد ۶ ماه دوم می‌شود حتی اگر یک روز بدون قرارداد کار انجام شود به این منظور است که قرارداد به‌صورت ضمنی ۶ ماه دیگر تمدیدشده است؛ بنابراین اگر کارگر با اراده خود ترک کار کند، بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد؛ اما اگر کارگر نیاز به بیمه بیکاری دارد لازم است که یک قرارداد به‌عنوان خاتمه همکاری نوشته شود. اگر کارفرما در نوشتن آن مخالفت کند و ضمن اینکه اخراج صورت بگیرد، غیرقانونی محسوب می‌شود چراکه  قرارداد ۶ ماه دوم به‌صورت ضمنی تمدیدشده است.
کارشناس روابط کار گفت: یکی از مدارک جهت بیمه بیکاری قرارداد یک سال آخر هست و ضمن اینکه قرارداد باید با نامه عدم نیاز و لیست بیمه همخوانی داشته باشد. اگر کارفرما به کارگر خود قرارداد ندهد، کارگر می‌تواند با رأی هیئت حل اختلاف وزارت کار نسبت به بیمه بیکاری اقدام کند و درواقع همان رأی نوعی مدرک برای دریافت بیمه بیکاری خواهد بود.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: