کد خبر: ۵۲۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

فروش خودروهای پرطرفدار بدون قرعه کشی!

وزارت صمت به دنبال این است تا با حذف تدریجی قرعه کشی به یکی از دستورهای هشت گانه رییس جمهور جامع عمل بپوشاند.

فروش خودروهای پرطرفدار بدون قرعه کشی!

به گزارش تجارت امروز؛ نیمه شهریورماه سال جاری به عنوان زمان برگزاری جدیدترین عرضه در سامانه یکپارچه در نظر گرفته شده، بعد از خانواده هایما به زودی پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از مسیر بورس کالا عرضه می‌شوند و با این اقدام ایران خودرو نقدینگی لازم برای افزایش تیراژ تولید این محصولات پرتیراژ را به دست خواهد آورد. البته اخبار تکمیلی در ارتباط با سومین عرضه از خودرو از مسیر سامانه یکپارچه به تدریجی اطلاع رسانی خواهد شد.
آن‌طور که امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، می‌گوید در حال حاضر ۱۱ مدل خودرو از شمول قرعه‌کشی خارج‌شده و متقاضیان این خودرو‌ها برای در اختیار گرفتن این خودرو‌ها دیگر نیازی نیست تا از مسیر قرعه‌کشی اقدام کنند.
بر اساس اظهارات سخنگوی وزارت صمت تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از ایران‌خودرو، ساینا S، کوئیک S، کوئیک R با گیربکس معمولی و رینگ آلومینیومی و کوئیک با گیربکس معمولی از گروه سایپا، X۵۵ اکسلنت اسپورت، X۵۵ پرو اکسلنت اسپورت و تیگو  ۸ پرو پرمیوم از مدیران خودرو در طرح‌های مختلف مشارکت در تولید، پیش فروش، فروش فوق‌العاده و فروش فوری از قرعه‌کشی خارج‌شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

شانس برنده شدن در قرعه کشی خودرو ۸ برابر شد

قیمت خودرو امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو

  
قالیباف با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا می‌گوید در ایران‌خودرو به دنبال این است تا باعرضه دو عضو خانواده هایما یعنی هایما S۷ و هایما S۵ از مسیر بورس کالا نسبت به کشف قیمت این خودرو‌ها اقدام کند.
البته به نظر می‌رسد این آغاز راه عرضه محصولات ایران‌خودرو در بورس کالا و بعد از خانواده هایما، پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به‌تدریج سایر محصولات این خودروساز نیز در بورس کالا عرضه خواهد شد.

انتهای مطلب

نظر شما