کد خبر: ۵۲۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲
شرکت باسف آلمان اعلام کرد که احتمال دارد در بحبوحه عرضه شکننده گاز از سوی روسیه تولید محصولات پتروشیمی و شیمیایی را کاهش دهد.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت باسف آلمان امروز دوشنبه ۱۴ شهریور، با اشاره به توقف واردات گاز از روسیه گفت: تحولات بازار گاز طبیعی را به دقت زیر نظر دارد و می‌تواند هنگام نیاز پس از توقف عرضه گاز روسیه با خط لوله نورد استریم-۱ به آلمان، تولید خود را کاهش دهد. پس از تمدید نامحدود توقف عرضه گاز روسیه به آلمان با خط لوله نورد استریم-۱ ازسوی گازپروم، بازار سهام در اروپا کاهشی شد و قیمت‌های گاز افزایش یافت.

گفتنی است که باسف در بیانیه‌ای اعلام کرده است که اوضاع را زیر نظر دارد و بسته به شرایط، درباره هرگونه تغییر در زنجیره ارزش تولید به اقتضای موقعیت تصمیم خواهد گرفت.

باسف اکنون تولید آمونیاک را که به‌شدت به گاز طبیعی متکی است، کاهش داده است و بخشی از آمونیاک مورد نیاز خود را از خارج از اروپا که قیمت‌های گاز پایین‌تر است تأمین می‌کند.

باسف در ماه ژوئیه هشدار داده بود که احتمال دارد بعضی از خطوط تولید با کاهش تولید روبه‌رو شوند، زیرا تولید آمونیاک کاهش یافته است.

شرکت‌های رقیب باسف از جمله آمونیاک یارا (YAR.OL) و صنایع سی‌اف (CF.N) ماه گذشته میلادی اعلام کرده بودن که تولید آمونیاک در اروپا را به‌دلیل افزایش قیمت گاز کاهش می‌دهند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: