کد خبر: ۵۲۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
امروز۱۶ شهریور ۱۴۰۱، بورس اوراق بهادار تهران هم گرچه در ابتدای معاملات رشد اندکی داشت، اما بعد از آن تا پایان معاملات روند کاهشی به خود گرفت.

به گزارش تجارت امروز؛ امروز ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۷ هزار و ۹۷۶ واحد نسبت به روز گذشته به رقم یک‌میلیون و ۴۱۲ هزار و ۸۵۷ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با کاهش ۴۴۹ واحد به رقم ۴۱۰ هزار و ۳۲۵ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۱۴ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۴.۴ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۷۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.
امروز همه شاخص‌های بورس قرمز شدند. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی ۵۶ صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۱۱ صدم درصد کاهش یافتند.
شاخص آزاد شناور ۵۶ صدم درصد افت کرد. شاخص بازار اول بورس ۷۴ صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۳۶ صدم درصد افت کرد.
امروز نماد‌های چادرملو، ملی مس، پتروشیمی خلیج‌فارس، پالایش نفت بندرعباس، شستا، پتروشیمی نوری و پالایش نفت تبریز به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.
در فرابورس ایران هم امروز اوضاع مناسبی نبود. شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۵۸ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۱۱۸ واحد رسید.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی بورس امروز ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

بورس امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۵۸ هزار میلیارد تومان رسید.
ارزش بازار پایه فرابورس هم به بیش از ۳۴۹ هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز بیش از ۳.۶ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۱۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۹ هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان دادوستد کردند.
امروز نماد توسن (توسعه نرم‌افزار نگین) در فرابورس بیشترین اثر را داشته است و نماد‌های سنگ‌آهن گوهرزمین، پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول، پالایش نفت شیراز، فرابورس ایران و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
گرچه اکثر کارشناسان معتقدند سهام بنیادی به‌ویژه سهام هلدینگ‌ها در بورس تهران به کف قیمت رسیده و ارزنده شده‌اند، اما درعین‌حال این نکته را نباید ازنظر دور داشت که سرمایه‌گذاری در بورس الزاماً همراه ریسک و نوسان است و بنابراین حتماً باید با مشاوره، مطالعه و تحلیل و از محل پس‌انداز‌ها انجام شود و سود و زیان هر کس به خودش مربوط است.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: