کد خبر: ۵۲۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲

بازنشستگان را بازیچه دست خود کردند

پرداخت موقعات حقوق بازنشستگان احتمال به تعویق افتادن دارد یا در چند قسط پرداخت می‌شود و قرار بر این شده است حقوق بازنشستگان بر اساس احکام جدید پرداخت ‌شود.

 

به گزارش تجارت امروز؛ حمید نجف، کارشناس حوزه کار بر اساس وعده‌ای که سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان داده شده است، صدور احکام حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان باید در شهریور سال جاری پرداخت شود و بحثی در آن نیست. احکام صادر شده در خصوص حقوق‌ها بر اساس نرخ مصوب جدید، از شهریور ماه اعمال می‌شود با این حال در خصوص معوقات، با توجه به افزایش ۳۸ درصدی سایر سطوح باید از آغاز سال محاسبه شود و قطعا رقم پرداختی را بالا خواهد برد و امکان وقوع مشکل در پرداخت آن برای دولت وجود دارد.

وی ادامه داد: از شهریور ماه حقوق بازنشستگان بر اساس احکام جدید پرداخت می‌شود، ولی طبق صحبت‌هایی که شنیده‌ایم قرار نیست بخشی از معوقات شهریور ماه پرداخت شود، بلکه دولت مابه‌التفاوت این افزایش را با توجه به منابع صندوق‌های بازنشستگی در دو یا سه قسط به حساب بازنشستگان واریز خواهد کرد و کل معوقه یا بخشی از آن در مهر ماه پرداخت خواهد شد.

 

این کارشناس حوزه کار با بیان اینکه اگر افزایش ۳۸ درصدی سایر سطوح از ابتدای سال صورت می‌گرفت، بازنشستگان شیرینی این افزایش را زودتر می‌چشیدند، اظهار کرد: صرفنظر از تبعاتی که تاخیر تصویب افزایش حقوق بازنشستگان داشت و موجب تشویش و نگرانی خاطر بازنشستگان شد، اگر این افزایش همان ابتدای سال اتفاق می‌افتاد بخشی از هزینه‌های مازاد بازنشستگان را پوشش می‌داد و می‌توانستند شش ماهه اول سال را با خیال راحت تری سپری کنند.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما