کد خبر: ۵۲۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

پیش‌بینی بورس شنبه 19 شهریور

هفته گذشته بورس کار خود را با روند نزولی به پایان رساند. باوجود این روزهای قرمز باید دید که این  روند به سمت سبز شدن میرود یا خیر.
پیش‌بینی بورس شنبه 19 شهریور

به گزارش تجارت امروز؛ در پایان معاملات هفته دوم شهریور بورس از رند نزولی خود خارج نشد و بورس تهران کار خود را با افت هفت هزار و 975 هزار واحد در شاخص کل بازار به ثبت رساند. تابلوهای بازار هم در پایان آخرین روز کاری خود درهفته رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحدی را برای شاخص کل به ثبت کردند. همچنین شاخص هم وزن امروز مانند شاخص کل افتی اندک را تجربه کرد و در حدود ۴۱۰ هزار واحدی را به نمایش گذاشت. با احتساب این بازدهی شاخص کل در هفته دوم شهریور معادل منفی ۱.۶ درصد و بازدهی شاخص هم وزن نیز منفی ۰.۳۵ درصد رسید.

ارزش معاملات نیز همانند روزهای دیگه در محدوده سه هزار میلیادر تومانی ماند و تغییر چندانی نداشت. به همین واسطه برخی کارشناسان می‌گویند که تا زمانی که نتیجه مذاکرات برجام مشخص نشود بازارسرمایه افتی آرام اما مداوم را در پیش خواهد گرفت.

پیش‌بینی بورس شنبه ۱۹ شهریور

حسین مریدسادات، کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس در اوضاع خوبی به سر نمی‌برد، از یک سو ارزش معاملات بسیار کم است و از سوی دیگر برخی از نمادها در حال از دست دادن کف‌های خود هستند.

 

وی درخصوص معاملات روز شنبه نیز گفت: با توجه به وضعیت معاملات روز پنج‌شنبه و منفی بودن وضعیت بازار، احتمالا روز شنبه شاهد صف‌ و سرخ‌پوشی در بازار سرمایه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اخبار برجام نیز اصلا مطلوب نیست و گاها سیگنال‌های منفی به بازار مخابره می‌شود. با توجه به اخبار به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت مذاکرات به توافق نرسد.

 

وی تاکید کرد:د در کلیت بازار اکنون بهشت سهم‌های پروژه محور صنایع خرد و کوچک بازار است.

مریدسادات در پایان گفت: ماه‌هاست خروج پول از ۵۰ نماد بزرگ بازار کاملا مشهود است و امیدوار هستیم که به واسطه صنایع خرد بازار، گروه‌های بزرگ نیز رشد کند. اما می‌توان گفت که بازار سرمایه در برزخ و بلاتکیلفی قرار دارد و منتظر شناسایی ورود پول جدید است.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما