کد خبر: ۵۲۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
بررسی روند قیمتی دلار نشان می‌دهد که روند نزولی نرخ این ارز که از نیمه دوم مردادماه آغازشده فعلاً متوقف‌شده و بازار ارز در حال بازپس‌گیری محدوده‌های قیمتی قبلی خود است.

به گزارش تجارت امروز؛ در هفته‌ای که گذشت دلار تهران فقط یک روز در کانال ۳۰ هزارتومانی معامله نشد و دلار هرات نتوانست به پایین نیمه کانال ۲۹ هزارتومانی نفوذ کند، دلار سلیمانیه مقاومت نیمه کانال ۳۰ هزارتومانی را پیش رو دارد و درهم امارات در پایان هفته در تلاش برای تثبیت در پله جدید قیمتی بود.
با افزایش ارزش اونس در روز جمعه، درصورتی‌که دلار عقب‌نشینی نکند این انتظار وجود دارد سکه امامی در هفته پیش رو در کانال ۱۴ میلیون تومانی معامله شود.
بازار سهام در هفته قبل برخلاف بازار ارز و سکه حرکت کرد، بازار سهام در برخورد با حمایت خود قدرت بالا رفتن نداشت به همین خاطر به عقب برگشت. 

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی بورس شنبه 19 شهریور

بازگشایی نماد‌های جدید در بورس

در هفته اخیر، سه موافقت اصولی انتشار انواع صکوک توسط سازمان بورس و اوراق بهادار مجموعاً به ارزش ۳۱۵۰ میلیارد تومان صادر شد و یک عرضه عمومی صکوک مرابحه نیز به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان صورت پذیرفت. (بازار سرمایه)
صکوک جدید مساوی با ورود نقدینگی جدید به بازار است و پول جدید نیز می‌تواند رونق و رشد معاملات را در پی داشته باشد.
سه نماد «دهدشت»، «ممسنی» و «کازرو» در خرداد ماه ۱۳۹۹ به دلیل ابهام در شفافیت اطلاعاتی ابتدا برای ۱۰ روز متوقف شدند. سپس در اطلاعیه‌هایی جداگانه این تعلیق ادامه پیدا کرد، به‌طوری‌که موضوع عدم ارائه اطلاعات شفاف توسط شرکت‌ها باعث شد تعلیق این سه نماد تا به ۶ شهریور ادامه پیدا کند. (سنا)
بازگشایی این نماد باعث شد که جابه‌جایی نقدینگی بیشتری در بازار رخ دهد، پول و اعتماد سهامداران نیز نقد شود.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: