کد خبر: ۵۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸

قیمت خودرو امروز ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

امروز ۱۹ شهریور ۱۴۰۱؛ قیمت خودروهای پرطرفدار را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.

به گزارش تجارت امروز؛ امروز ۱۹ شهریور ۱۴۰۱، پژو ۲۰۷ اتومات در قیمت ۵۸۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۰ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ در قیمت ۲۹۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۵۵ میلیون تومان پیش رفت. تارا اتوماتیک هم امروز در قیمت ۵۹۳ میلیون تومان خریدوفروش می‌شود.
قیمت خودرو صفر داخلی روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:
پراید ۱۱۱ باقیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
پراید ۱۳۱ نیز باقیمت ۱۷۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز باقیمت ۴۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

اما آیا الآن زمان مناسبی برای خرید خودرو است؟
کارشناسان، سناریو‌های مختلفی را در رابطه با خرید خودرو در شرایط فعلی بازار بررسی کرده‌اند.
فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر جو بازار آرام شده و به نظر می‌رسد تا پایان مهرماه، فرصت مناسبی برای خرید خودرو باشد. چون مشخص نیست که در هفته‌های آینده چه اتفاقی قرار است در بازار بیافتد.
او افزود: مدتی است که بازار در وضعیت رکودی قرار دارد. چون عده‌ای منتظر نتیجه مذاکرات وین بودند. عده‌ای هم منتظر ورود خودرو‌های وارداتی به کشور.
نادری توضیح داد:، اما زمزمه‌هایی در رابطه با افزایش دوباره قیمت خودرو‌های کارخانه‌ای شنیده می‌شود. امکان این وجود دارد که در مهرماه دوباره قیمت‌ها در بازار و درب کارخانه افزایشی شود. اگر قیمت‌ها افزایشی شود، به بازار یک شوک جدیدی وارد خواهد شد.
البته، کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو گفت: در شرایط فعلی که فاصله قیمتی خودرو بین بازار و کارخانه زیاد است، خریدار و مصرف‌کننده واقعی در بازار کم است. اگر هم فردی بخواهد برای سرمایه‌گذاری خودرو بخرد، به دنبال خرید خودرو از طریق قرعه‌کشی‌ها خواهد بود.
یک کارشناس می‌گوید: اگر فردی غیرحرفه‌ای در شرایط فعلی بازار بخواهد خودرو بخرد یا بفروشد، ضرر می‌کند. چون ممکن است مذاکرات برجام به نتیجه برسد و به‌صورت موقت قیمت‌ها کاهشی شود. از طرفی دیگر، اگر توافقی حاصل نشود، خودرو‌ها در بازار با افزایش قیمت همراه می‌شوند.
امیر حسن کاکایی گفت: الآن وقت خرید خودرو نیست. مگر اینکه خرید خودرو برای مصرف شخص باشد و نه سرمایه‌گذاری.

انتهای مطلب

نظر شما