کد خبر: ۵۲۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
قیمت دلار در اولین روز هفته به پرواز درآمد. اسکناس آمریکایی امروز شنبه ۱۹ شهریورماه بالاخره توانست از سد مقاومتی بازار ساز عبور کند و تا نیمه کانال ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان پیشروی کند.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت دلار در نیمه‌روز بر روی ۳۰ هزار و ۴۴۰ تومان معامله شد. این قیمت نسبت به عصر روز پنجشنبه گذشته نزدیک به ۳۰۰ تومان بالاتر بود.
به نظر می‌رسد بعد از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و سیگنال‌های ضدونقیض برجامی کاسه صبر معامله گران دلار به سر آمده و انتظارات صعودی بار دیگر در تهران تقویت‌شده است.
عده‌ای از معامله گران می‌گفتند در صوتی که بازار ساز وارد میدان نشود ممکن است اسکناس آمریکایی به سمت محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان هم خیز بردارد.

تقویت انتظارات صعودی معامله گران دلار

یکی از دلایل تقویت انتظارت معامله گران دلار در تهران به افزایش قیمت دلار در هرات برمی‌گردد. نرخ دلار هرات امروز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد و تا محدوده ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان پیش رفت، اما در نیمه‌روز به قیمت ۳۰ هزار و ۳۳۰ تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با دو روز قبل نزدیک به ۴۰۰ تومان افزایش را نشان می‌دهد.
نرخ دلار در سلیمانیه امروز اوج گرفت. قیمت دلار در بازار یادشده امروز تا مرز مقاومتی ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفت. عده‌ای از معامله گران معتقد بودند درصورتی‌که نرخ دلار در محدوده یادشده تثبیت دهد احتمال رسیدن دلار به مرز ۳۱ هزار تومان هم وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین نرخ دلار امروز ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

جدیدترین خبر از طلا و سکه، شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

نرخ رسمی ۴۶ ارز امروز ۱۹ شهریور

قیمت درهم نیز امروز به کمک بازار دلار رفت. نرخ حوله درهم امروز تقریباً ۶۰ تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت ۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. البته در مقطعی تا ۸ هزار و ۴۴۰ تومان هم بالا رفت.

قیمت دلار در بازار رسمی

قیمت دلار در صرافی ملی امروز ۲۸ هزار و ۶۰۲ تومان بود و در بازار متشکل ارزی هر برگ اسکناس آمریکایی به قیمت ۲۸ هزار و ۴۶۰ تومان به فروش رسید.

نوسان محدود قیمت اونس طلا

قیمت اونس طلا امروز نوسان محدودی را نسبت به‌روز قبل تجربه کرد. قیمت طلا جهانی امروز در محدوده ۱۷۱۷ دلار معامله شد.

سیگنال افزایشی دلار به بازار طلا و سکه

بااین‌حال در ایران سرنوشت دو فلز گران‌بها با توجه به افزایش قیمت دلار، آرایش صعودی به خود گرفت. قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز ۱ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود که نسبت به عصر دو روز قبل ۱ هزار و ۹۰۰ تومان بالا رفته بود.

سکه بازان در موقعیت خرید قرار گرفتند

سکه بازان هم امروز در سایه افزایش نرخ دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند. قیمت سکه امامی قبل از ظهر امروز وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد. هر قطعه سکه امامی امروز با ۱۴ میلیون و ۵۸ هزار تومان معامله شد. این قیمت نسبت به دو روز قبل ۱۰۱ هزار تومان افزایش رانشان می‌دهد.

الاکلنگ قیمت سکه در دو کانال 

قیمت سکه در نیمه ظهر دوباره به کانال ۱۳ میلیون تومان برگشت و باقیمت ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. ارزش ذاتی سکه امروز ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۲ درصد بود.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: