کد خبر: ۵۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
به گفته رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران، قیمت تخم‌مرغ به قیمت مصوب و تمام‌شده تولید نزدیک شده و افزایش نیافته است.

به گزارش تجارت امروز؛ طبق مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران، قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی به ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان رسیده است. این یعنی هر عدد تخم‌مرغ حدوداً ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان قیمت دارد. این در حالی است که کمتر از یک ماه پیش هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی کمتر از ۸۵ هزارتومان قیمت داشت.
برخی از مغازه‌داران علت این افزایش قیمت را افزایش تقاضا در چند وقت اخیر می‌دانند.
در این راستا حمید کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران، در پاسخ به چرایی این افزایش قیمت بیان کرد: قیمت تخم‌مرغ بالا نرفته بلکه به قیمت مصوب» و تمام‌شده تولید نزدیک شده است.
وی افزود: قیمت تخم‌مرغ در مرغداری کیلویی ۳۵ هزار تومان است. قیمت اعلامی دولت نیز ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. در بازار نیز بایستی باقیمت شانه‌ای ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد که در حال حاضر نیز چنین است و حتی در میادین نیز این قیمت کمتر است.

بیشتر بخوانید:

قیمت مرغ در بازار امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

نرخ تورم سالانه خانوار‌های کشور افزایش یافت

کاشانی بابیان اینکه اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا نیفتاده است، گفت: صنعت مرغ تخم‌گذار کشور در چهار ماه بعد از آزادسازی یارانه‌ها ۶۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده است، زیرا قیمت تخم‌مرغ در این مدت ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت اعلامی دولت و ۴۰ درصد زیر قیمت واقعی بوده است.
وی در پایان گفت: دولت وعده اصلاح قیمت داده است. منتظریم تا پایان شهریورماه قیمت تخم‌مرغ اصلاح و قیمت‌های واقعی اعلام شود.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: