کد خبر: ۵۲۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲

مجلس درباره‌ قیمت بنزین خبر داد

وضع دولت و مجلس در شرایط فعلی حفظ دو نرخ موجود برای قیمت بنزین است و نرخ سومی تعریف‌نشده است، بنابراین بنزین همچنان دونرخی خواهند ماند.

به گزارش تجارت امروز؛ عضو هییت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بابیان اینکه کاهش سهمیه ۲۵۰ لیتری خودرو‌ها به ۱۵۰ لیتر در استان‌های مرزی باهدف کاهش قاچاق سوخت اجراشده است، گفت: گرانی بنزین اتفاق نخواهد افتاد، نرخ سومی برای قیمت بنزین تعریف‌نشده است.
موضع دولت و مجلس در شرایط فعلی حفظ دو نرخ موجود برای قیمت بنزین است و نرخ سومی تعریف‌نشده است، بنابراین بنزین کماکان دونرخی خواهند ماند و طرح‌های مانند بنزین برای همه، که در جزیره کیش به‌صورت پایلوت اجرا شد قرار نیست در کل کشور اجرا شود.
نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنها اتفاقی که افتاده این است قبلاً خودرو‌های شخصی می‌توانستند از طریق کارت سوخت در هرماه ۶۰ لیتر بنزین باقیمت ۱۵۰۰ دریافت می‌کردند و در هرماه ۲۵۰ لیتر نیز به قیمت ۳ هزار تومان دریافت کنند که به دنبال کار کارشناسی انجام‌شده ۱۰۰ لیتر از سهیمه ۲۵۰ لیتر -که قیمت آن آزاد محاسبه می‌شد - کم شده و صاحبان خودرو از این به بعد فقط می‌توانند ۱۵۰ لیتر بنزین به قیمت ۳ هزار تومان دریافت کنند  البته ۶۰ لیتر بنزین به قیمت ۱۵۰۰ تومان بر جای خود باقی است.
وی بابیان اینکه کاهش سهمیه ۲۵۰ لیتری خودرو‌ها به ۱۵۰ لیتر بیشتر در استان‌های مرزی باهدف کاهش قاچاق سوخت اجراشده است، افزود: برخی از خودرو‌ها در یک روز در فاصله‌های کوتاه دو الی سه بار به خودرو‌های خود بنزین می‌زدند که نشان می‌دهد؛ این تزریق باهدف دیگری صورت می‌گیرد.
عضو هییت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در شرایط فعلی جامعه و اقتصاد کشور ظرفیت گرانی بنزین را ندارد لذا این اتفاق نخواهد افتاد، بیان کرد: شرایط حاکم بر اقتصاد جامعه این مسئله را از برنامه کار مجلس و دولت خارج کرده است.

انتهای مطلب

نظر شما