کد خبر: ۵۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

حرکت سکه رو به اوج/ کاهش امید ها نسبت به احیای برجام

سکه امامی حرکت صعودی در کانال ۱۴ میلیون تومان را ادامه داد.

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته برخی معامله گران عنوان می‌کردند که فلز گران‌بهای داخلی در محدوده ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خریدوفروش شده است. درصورتی‌که امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۱، در معاملات عمده، فلز گران‌بهای داخلی به بالای محدوده مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود، احتمال ورود خریداران بیشتری به بازار وجود خواهد داشت. در معاملات خرد دیروز نیز کمتر معامله‌گری حاضر به فروش سکه زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزارروز گذشته برخی معامله گران عنوان می‌کردند که فلز گران‌بهای داخلی در محدوده ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خریدوفروش شده است. درصورتی‌که امروز ۲۱ شهریور ۱۴۰۱، در معاملات عمده، فلز گران‌بهای داخلی به بالای محدوده مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود، احتمال ورود خریداران بیشتری به بازار وجود خواهد داشت. در معاملات خرد دیروز نیز کمتر معامله‌گری حاضر به فروش سکه زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود. فلز گران‌بهای داخلی از ابتدای هفته جاری وارد کانال ۱۴ میلیون شد، اما تثبیت آن در روز گذشته مهم بود، زیرا برخی معامله گران انتظار داشتند که با ورود به این کانال، اصلاح قیمت آغاز شود.
به گفته برخی فعالان، کاهش امید‌ها نسبت به احیای برجام موجب شده است که برخی معامله گران خرید‌های خود را از سر بگیرند. نوسان گیران نیز بیشتر اخبار و تحلیل‌هایی را موردتوجه قرار می‌دهند که احتمال احیای برجام را محدود نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، دیروز برخی معامله گران عنوان می‌کردند که پس از بیانیه سه کشور اروپایی مبنی بر عدم استفاده ایران از امکان توافق با آمریکا، امکان رسیدن به یک توافق هسته‌ای باقدرت‌های جهانی قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در ماه نوامبر وجود نخواهد داشت.
به نظر می‌رسد برخی از سکه بازان با تکیه‌بر چنین احتمالاتی وارد موقعیت خرید شده‌اند و درصورتی‌که خبر جدید سیاسی متفاوتی به بازار برسد، فلز گران‌بهای داخلی نیز تغییر جهت خواهد داد. تومان بود. فلز گران‌بهای داخلی از ابتدای هفته جاری وارد کانال ۱۴ میلیون شد اما تثبیت آن در روز گذشته مهم بود زیرا  برخی معامله گران انتظار داشتند که با ورود به این کانال، اصلاح قیمت آغاز شود.
به گفته برخی فعالان، کاهش امیدها نسبت به احیای برجام موجب شده است که برخی معامله گران خریدهای خود را از سر بگیرند. نوسان گیران نیز بیشتر اخبار و تحلیل‌هایی را موردتوجه قرار می‌دهند که احتمال احیای برجام را محدود نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، دیروز برخی معامله گران عنوان می‌کردند که پس از بیانیه سه کشور اروپایی مبنی بر عدم استفاده ایران از امکان توافق با آمریکا، امکان رسیدن به یک توافق هسته‌ای باقدرت های جهانی قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در ماه نوامبر وجود نخواهد داشت.
به نظر می‌رسد برخی از سکه بازان با تکیه‌بر چنین احتمالاتی وارد موقعیت خرید شده‌اند و درصورتی‌که خبر جدید سیاسی متفاوتی به بازار برسد، سکه نیز تغییر جهت خواهد داد.


انتهای مطلب

نظر شما