کد خبر: ۵۲۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷

پرداخت ۷ میلیون دلار به افشاگر اسرار توییتر!

پیتر زاتکو که با لقب «ماج» شناخته می‌شود، اعلام کرد که مدیران توییتر به مقامات آمریکایی و مردم درباره‌ی نحوه‌ی حفاظت از داده‌های کاربران و مبارزه با حساب‌های اسپم دروغ گفته‌اند.

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس همین اتفاق «الکس اسپیرو»، وکیل ایلان ماسک، ادعا کرده است که شرکت توییتر به رئیس سابق تیم امنیتی خود که اخیراً جزئیات مهمی درباره‌ی این شبکه‌ی اجتماعی فاش کرده بود هفت میلیون دلار حق‌السکوت پرداخت کرده است.
تیم حقوقی ایلان ماسک برای پیتر زاتکو احضاریه ارسال کرده تا در جلسه‌ی دادگاه که بیست‌و‌پنجم مهر برگزار می‌شود علیه توییتر شهادت دهد. ایلان ماسک در دادگاه به‌دنبال جلب رضایت قاضی برای عقب‌نشینی از قراردادی 44 میلیارد دلاری است که چند ماه قبل با توییتر امضاء کرد.
بر اساس گزارشات افرادی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود هفت میلیون دلارِ پرداختی به زاتکو بخشی از توافق‌نامه‌ی بین او و توییتر پس از اخراج شدن بوده است. این توافق‌نامه شامل قرارداد عدم افشاء بوده و او از لحاظ قانونی نمی‌توانسته به‌صورت عمومی از توییتر انتقاد کند، اما در شرایطی خاص اجازه داشته اظهاراتی درباره‌ی مدت‌زمانی که در توییتر مشغول به کار بوده است مطرح کند.
شرکت توییتر در دفاعیه خود عنوان کرده است که ادعاهای پیتر زاتکو روایتی دروغین است و زاتکو در دوران فعالیت در این شبکه‌ی اجتماعی، مسئول مدیریت حساب‌های اسپم نبوده؛ اما وکیل ایلان ماسک در حمایتی که از پیتر زاتکو داشته اظهار داشت که او پرده‌برداری از اسرار توییتر را به گرفتن پول از آنها ترجیح داده و به کنگره مراجعه کرده است.
در نهایت تیم حقوقی ایلان ماسک از دادگاه درخواست کرد جلسه‌ی استماع چند هفته به تأخیر بیفتد تا آن‌ها بتوانند روی ادعاهای پیتر زاتکو تحقیق انجام دهند. قاضی مک‌کورمیک که ریاست دادگاه توییتر و ایلان ماسک را برعهده دارد این درخواست را رد کرد، اما گفت که ماسک می‌تواند ادعاهای زاتکو را در پرونده جای دهد.

 

انتهای مطلب

نظر شما