کد خبر: ۵۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
بر اساس آنچه که کارشناسان به آن معتقدند؛ بورس امروز روز آرامی در پیش دارد و شاخص‌ها تغییرات چندانی ندارند!

به گزارش تجارت امروز؛ دیروز شاخص کل بورس کمتر از یک درصد افت داشت. بر اساس اطلاعات ما امروز، اما چند شاخص در بورس جابجا می‌شوند، ولی روند کلی بورس تغییری نمی‌کند.  
شاخص کل بورس دیروز دوشنبه با افت یک هزار و ۷۶۲ واحدی به سطح یک‌میلیون و ۳۸۸ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز متعادل و گاه منفی باشد.
اصلاحات اساسنامه صندوق‌های دارا یکم و پالایشی یکم به تصویب هیئت دولت رسید. بر همین اساس در اصلاحات اسناسامه این صندوق آمده است که این صندوق‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخشی تبدیل می‌شوند. مدیریت صندوق فعال می‌شود و بازار گردان به صندوق نیز اضافه خواهد شد.  
تغییر اساسنامه صندوق‌های دارایکم و پالایشی می‌تواند این صندوق‌ها به قیمت واقعی برساند و اعتماد سرمایه‌گذاران را افزایش دهد.
مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: وزارت نیرو در تلاش است که مشترکان بالای یک مگاوات را نیز به‌زودی و از مهرماه سال جاری وارد بورس انرژی کند تا عملاً یک‌سوم از برق مصرفی کشور از طریق بورس معامله شود.
عرضه برق در بورس انرژی مزیت‌های زیادی دارد، نخست نقدینگی وارد بازار می‌کند. در وهله دوم مصرف برق را کاهش داده و متعادل می‌کند و کلیت می‌تواند به نفع اقتصاد کشور باشد.
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد در نیمه نخست امسال ۲۶۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی برای بیش از ۱۰ میلیون سهامدار از طریق سامانه سجام پرداخت شد.
این سود‌های سنواتی می‌تواند در قالب نقدینگی جدید به بازار سرمایه برگردد.
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس گفت: اساسنامه صندوق‌های دولتی اصلاح‌شده و فاصله بین قیمت معامله و واقعی آن در این صندوق‌ها کاهش خواهد یافت.
این موضوع می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را نسبت به بورس افزایش و گردش نقدینگی را بیشتر کند.


انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: