کد خبر: ۵۲۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴

قیمت نفت امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۹ سنت معادل ۰٫۲ درصد افزایش به ۹۴ دلار و ۱۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲ سنت معادل ۰٫۰۲ درصد کاهش ۸۷ دلار و ۸۰ سنت معامله می‌شود.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت نفت برنت دریای شمال و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در سال جاری میلادی به‌خاطر بی‌ثباتی‌های به‌وجودآمده ناشی از جنگ روسیه و اوکراین، بیش‌از ۱۵ درصد افزایش‌یافته است. کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا در بحبوحه تحریم‌های غربی علیه این کشور به‌خاطر حمله به اوکراین باعث بالا رفتن هزینه انرژی شده‌است.
وزارت انرژی آمریکا در روز دوشنبه اعلام کرد ذخایر استراتژیک انرژی این کشور در هفته منتهی به نهم سپتامبر ۸.۴ میلیون بشکه کاهش‌یافته و به ۴۳۴.۱ میلیون بشکه رسیده‌است، یعنی پایین‌ترین رقم از اکتبر ۱۹۸۴.
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مارس طرحی برای آزادسازی ۱ میلیون بشکه در روز از ذخایر استراتژیک نفتی طی ۶ ماه ارائه داد تا با افزایش قیمت سوخت در آمریکا مقابله شود.
وزیر انرژی آمریکا هفته گذشته خبر داد دولت بایدن در حال بررسی لزوم ادامه آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی پس‌از پایان این برنامه در اکتبر است.

قیمت نفت امروز  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
دراین‌بین، کشور‌های عضو گروه ۷ قصد دارند یک سقف قیمت برای نفت روسیه تعیین کنند تا درآمد صادرات نفت این کشور محدود شود و درعین‌حال جریان نفت روسیه به کشور‌های در حال توسعه هم ادامه داشته باشد.
اما خزانه‌داری آمریکا هشدار داده این اقدام قیمت سوخت در آمریکا را در زمستان پیش رو بالاتر می‌برد.

 

انتهای مطلب

نظر شما