کد خبر: ۵۲۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶

قیمت خودرو امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱، قیمت خودرو صفر داخلی را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.

به گزارش تجارت امروز؛ امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱، قیمت خودرو صفر داخلی در بازار ایران به شرح زیر است:
پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
پراید ۱۳۱ نیز باقیمت ۱۷۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز باقیمت ۴۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خریدوفروش می‌شود.

قیمت خودروهای پرطرفدار

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ در قیمت ۲۹۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور سه میلیون تومان افزایش قیمت داشت و تا نرخ ۲۵۸ میلیون تومان پیش رفت.
تارا اتوماتیک هم امروز سه میلیون کاهش قیمت نسبت به روز گذشته داشت و اکنون در قیمت ۵۷۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

اما واردات تأثیری در قیمت خودرو دارد؟

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: با آزاد شدن واردات خودرو قیمت‌ خودروهای خارجی موجود در بازار چندان کاهشی نمی‌شود. زیرا قرار است خودروهای کمتر از ۲۰ هزار یورو وارد شود. درحالی‌که برخی از خودروهای خارجی مثل توسان یا سانتافه بیشتر از ۲۰ هزار یورو قیمت دارند و جایگزینی در بازار ندارند.
اما فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو نظر متفاوتی در رابطه با تأثیر واردات خودرو بر قیمت‌ها دارد. او می‌گوید: اگر واردات آزاد شود، خودروهای داخلی نیز با کاهش قیمت همراه می‌شوند. اما بعید است که خودروهای خارجی امسال وارد کشور شوند.
البته کارشناسان دیگری در بحث واردات خوش‌بین نیستند و آن را تنها یک خبرترمانی می‌دانند.
کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو گفت: مردم نباید منتظر واردات خودرو به کشور باشند. این اخبار به‌عنوان آسپرین برای بازارها منتشر می‌شود و تنها جنبه خبرترمانی رادارند. زمانی هم که واردات آزاد بود، خودروهای وارداتی تنها به میزان پنج درصد تولید داخل وارد می‌شد. اکنون نیز که شش ماه نخست بازار گذشت و خبری از این طرح نشد. به نظر نمی‌رسد در شش ماه دوم سال نیز خبری از عملی شدن این طرح شود.


انتهای مطلب

نظر شما