کد خبر: ۵۲۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد حدود پانصد میلیون ریال به‌طور غیرمجاز از حساب بانکی ایشان برداشت شده است، در همین خصوص پرونده اولیه تشکیل گردید.

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس پلیس فتا پایتخت بیان کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد با یک سایت فروش لوازم تحریر در فضای مجازی برخورد کردم که با قیمت پایین‌تر از بازار اقدام به فروش می‌کرد، وسوسه شدم و  جهت خرید از طریق درگاه بانکی موجود در داخل سایت اقدام کردم و پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از لحظاتی تمام موجودی حساب بانکی‌ام خالی شد.

وی افزود: بلافاصله پس از اخذ اظهارات شاکی موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از روش‌های علمی و سایبری موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت جعلی فروش لوازم تحریر در آستانه بازگشایی مدارس و ایجاد درگاه جعلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی مراجعه‌کنندگان می‌کند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از محرز شدن هویت مجرم برای پلیس و جمع آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضائی متهم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.
گودرزی بیان کرد: این شیاد اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا لب به اعتراف گشود و اظهارکرد با راه‌اندازی یک سایت فروش لوازم تحریر و یک درگاه جعلی از بیش از ۱۹ نفر از شهروندان بیش از پنج میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.

بیشتر بخوانید:

مجلس از بانیان صیانت رو دست خورد!

اینفلوئنسرها زیر تیغ مالیاتی

از درامد ماهیانه ۴۰ هزار دلار تا مشکلات گیمرها

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات اغواکننده فضای مجازی را نخورند و آگاه باشند ارزانی بی‌دلیل می‌تواند یکی از ترفندهای مجرمین اینترنتی باشد، جهت ورود به اینترنت بانک خود نیز حتی‌المقدور از سرچ در موتورهای جست‌وجوگر خودداری نمایند و حتماً از صحت آدرس واردشده اطمینان حاصل کرده و هرگونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir  به‌صورت آنلاین با کارشناسان ما در میان بگذارند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: