کد خبر: ۵۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹

هزینه اولیه راه‌اندازی کسب‌وکار

گزینه های بسیار زیادی وجود دارند که می تواند در پرورش مرغ و تخم‌مرغ هزینه نامتعارفی را به همراه داشته باشد، اما روش کنترل آن‌ها چیست؟

به گزارش تجارت امروز؛ هزینه راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار اولین چالشی است که پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. گوشت و تخم‌مرغ در ایران تقاضای بالایی دارد. با توجه به تقاضای بسیار برای گوشت سفید و تخم‌مرغ پرورش مرغ می‌تواند کسب‌وکاری بسیار پرسود و بازدهی بالا باشد.

برای راه‌اندازی این کسب‌وکار ابتدا باید روش‌هایی مختلف پرورش مرغ را بشناسند: پرورش مرغ، با دو روش پرورش مرغ تخم‌گذار و پرورش مرغ گوشتی انجام می‌شود. کسانی که پرورش مرغ تخم‌گذار را انتخاب می‌کنند می‌خواهند از طریق فروش تخم‌مرغ و عرضه آن به سودآوری برسند. هزینه راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار اولین مسئله موردبحث و بررسی این کسب‌وکار است.

بنیان‌گذاری مرغداری، مرغ‌تخمگذار

تهیه مجوز  برای بنا کردن مرغداری در رأس کار قرار دارد. پس‌ازآن نیاز به زمین مناسب جهت احداث آن نیاز است. بعد از انتخاب زمین می‌توانید مرغداری برای بهره‌برداری تخم‌مرغ را تأسیس کنید. این کار می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را برایتان به دنبال داشته باشد. هزینه‌های هنگفت می‌تواند سودآوری کمتری را برای شما در برداشته باشد.  توجه داشته باشید احداث مرغداری و تهیه زمین می‌تواند حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد سرمایه اولیه شمارا به خود اختصاص دهد. چنانچه نتوانید این هزینه‌ها را به‌خوبی کنترل نمایید به‌طورقطع کسب‌وکار شما با شکست همراه خواهد بود.در این مواقع توصیه می‌کنیم مکانی را اجاره کرده و با استفاده از قفس شروع به کسب‌وکار کنید.

 در ادامه مطلب به تجهیزات موردنیاز اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید تا بهترین گزینه برای کاهش هزینه راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار را به شما معرفی کنیم.

 

تجهیزات موردنیاز برای راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار

با استفاده از قفس می‌توانید هزینه راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار را به‌طور چشمگیری کاهش دهید. توجه داشته باشید قفس شرایط را برای شما فراهم می‌آورد تا هزینه‌هایی چون قفسه‌بندی، خرید زمین، احداث مرغداری، هزینه نصب و بسیاری از هزینه‌های دیگر را پرداخت نکنید. با استفاده از قفس می‌توانید هزینه‌های راه‌اندازی پرورش مرغ را کاهش دهید و مدیریت آسانی را در کسب‌وکار خود تجربه نمایید.

قفس نه‌تنها هزینه‌های شمارا کاهش می‌دهد بلکه مدیریت آسان‌ترین را در کسب‌وکار به شما هدیه خواهد داد. سینی‌های موجود در زیر قفس مخصوص فضولات باعث می‌شود شما راحت‌تر بتوانید فضولات پرندگان را تمیز نمایید. این خصوصیت باعث بهداشتی شدن محیط پرورش خواهد شد. قفسه‌ای مرغ تخم‌گذار با استفاده از ریل‌ها دیگر نیازی نیست شما زیر تمام مرغ‌ها را برای پیدا کردن تخم‌مرغ بگردید. تخم‌مرغ‌ها به‌راحتی تمام در دسترس شما قرار دارد. شکستن تخم‌مرغ توسط مرغ‌ها گزینه بعدی است که با تهیه قفس عاید شما خواهد شد. دخیل نبودن نیروی انسانی یکی دیگر از مزایای قفس پرورش مرغ تخم‌گذار به شمار می رود.

از دیگر تجهیزاتی که باعث هزینه در راه‌اندازی پرورش مرغ تخم‌گذار می‌توان به سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم روشنایی، دستگاه‌های تهویه، دستگاه‌های کنترل تنظیم دما و رطوبت اشاره کرد.

همچنین برای جایگزین قفس می‌توان از تجهیزاتی مانند آسیاب، میکسر، بالابر، انواع هیتر، ژنراتورهای برقی، هواکش ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی، خط آبخوری و دانخوری، دستگاه‌های تهویه دستگاه‌های روشنایی و تجهیزات کنترلی استفاده کرد.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما