کد خبر: ۵۲۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

غرفه کرمان خودرو در نمایشگاه ونزوئلا

برگزاری نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان در پایتخت ونزئلا با حضور رئیس جمهور این کشور آغاز شد.

 

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت مپنا به عنوان یکی از نمایندگان ایران و پوشش دهنده پروژه SP1  شرکت کرمان موتور در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا حضور پیدا کرد.

غرفه کرمان خودرو در نمایشگاه ونزوئلاغرفه کرمان خودرو در نمایشگاه ونزوئلاغرفه کرمان خودرو در نمایشگاه ونزوئلاغرفه کرمان خودرو در نمایشگاه ونزوئلا

در ادامه مشارکت ایران و ونزوئلا در این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان ایران کار خود را در کاراکاس پایتخت ونزوئلا آغاز کردند.

با این‌ حال یکی از مباحث مهمی که از رسانه‌های ایرانی نسبت به این نمایشگاه کمتر به آن پرداختند، خودروهای صادراتی ایران است.

در این دوره از نمایشگاه، شرکت مپنا نیز حضور داشت،  این شرکت، پروژه PS1  را تحت پوشش قرار داده است. طراحی و تجهیز نسخه برقی این پروژه نیز بر عهده شرکت مپنا می‌باشد.

 شرکت مپنا در پروژه PS1 (فیس لیفت ایرانی جک J4 ) نسخه آزمایشی این خودرو را به نمایش گذاشته است که تصاویر آن را در این مطلب مشاهده خواهید نمود.

یکی از نکات مثبت این نمایشگاه، افتتاح رسمی این نمایشگاه توسط شخص رئیس جمهور کشور ونزوئلا بود. نیکولاس مادورو‌ به عنوان رئیس‌ جمهور ونزوئلا با حضور در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا اعلام کرد که این کشور، چهار مدل خودرو ایرانی را که بین 12 الی 16 هزار دلار قیمت خواهد داشت، مونتاژ خواهد کرد. وی افزود: تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم می‌شوند، چرا که برای هر یک‌صد کیلومتر تنها هفت لیتر سوخت نیاز دارند.

به گفته نیکلاس مادورو، چهار مدل خودرو ایرانی از طریق شرکت Venirauto مونتاژ خواهند شد.

لازم به ذکر است که ونیراتو با مشارکت شرکت ایدکو و موسسه ونزوئلائی کورپیونسا (وابسته به وزارت علوم، تکنولوژی و صنایع متوسط جمهوری بولیواری ونزوئلا) به منظور تولید انواع خودروهای سواری سمند‌ (با نام تجاری سنتارو) و سایپا141 و 132 (با نام تجاری تورپیال) در سال 2006 میلادی در کشور ونزوئلا تاسیس گردیده است.

حال قرار است سری جدید محصولات ایرانی نیز در این کارخانه مونتاژ شوند.

کرمان موتور و مپنا

بر اساس گزارشات ، شرکت مپنا که مسئولیت طراحی و تجهیز نسخه برقی پروژه PS1 (فیس لیفت ایرانی جک J4 ) را برعهده دارد، نسخه آزمایشی این خودرو را در ونزوئلا به عنوان یکی از دستاوردهایش به نمایش گذاشته است.

نمایش این خودرو به معنی صادر شدن آن نیست. بلکه شرکت مپنا صرفا توانمندی خود را به نمایش گذاشته است. مپنا علاوه بر نسخه برقی KMC PS1، محصولاتی چون ایستگاه های شارژ و غیره را هم به ونزوئلا معرفی کرد.

 

انتهای مطلب

نظر شما