کد خبر: ۵۲۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
تصمیم بانک‌های مرکزی سراسر دنیا از اروپا تا آمریکا در این هفته برای سخت‌تر کردن شرایط پولی باعث کاهش ارزش ارزهای مجازی شده و قیمت بیت کوین را به پایین‌ترین رقم طی سه‌ ماه گذشته رسانده است.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت بیت کوین ۷.۴ درصد در معاملات امروز ۲۹ شهریور ۱۴۰۱، کاهش یافته و به ۱۸۲۷۳ دلار رسیده‌است.
بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۷.۴ درصد از ارزش خود را در معاملات امروز ازدست‌داده و به ۱۸۲۷۳ دلار رسیده است. این پایین‌ترین رقم از ماه ژوئن یعنی زمان ورشکستگی پلتفرم وام‌دهی دیجیتال سلسیوس است. ارز مجازی اتر هم با ۶.۶ درصد کاهش حدود ۱۳۰۰ دلار معامله می‌شود.
سرمایه‌گذاران انتظار بی‌ثباتی بیشتر در بازار ارز‌های مجازی را به دنبال تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش دوباره نرخ بهره در روز چهارشنبه دارند. بالا رفتن نرخ بهره نقدینگی را که بخش ارز‌های مجازی بر آن استوار است تضعیف می‌کند.
ارزش اتر به‌عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا هم به پایین‌ترین رقم طی ۲ ماه گذشته رسیده است.
تحقیقات نشان می‌دهد تمایل برای ارز‌های دیجیتال به‌طورکلی کاهش‌یافته است. میزان جستجوی ارز‌های دیجیتال طبق آمار گوگل ترند به دنبال کاهش قیمت بیت کوین به سمت ۲۰ هزار دلار در سال جاری میلادی پایین آمده است.
ارزش بازار ارز‌های دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ میلیارد دلار کاهش‌یافته و به ۹۴۱ میلیارد دلار رسیده است، یعنی بسیار پایین‌تر از اوج ۳ تریلیون دلاری که در ۲۰۲۱ ثبت‌شده بود.
بیت کوین ۶۰ درصد از ارزش خود را در سال جاری میلادی ازدست‌داده است.

 

انتهای مطلب
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: