کد خبر: ۵۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

تسلا بیش از یک میلیون خودرو تولیدی خود را فراخوانی کرد

شرکت تسلا اعلام کرد به دلیل ایراد فنی برای صاحبان صد‌ها خودرو تولیدی خود فراخوان بازگشت محصول زده است.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت تسلا در اطلاعیه‌ای ۱.۱ میلیون خودرو تولیدی خود که به مشتریان تحویل داده بود را دارای نقص فنی توصیف و درخواست کرد که مالکان خودروها؛ این محصولات را به این شرکت بازگردانند.
این اطلاعیه چند روز قبل منتشر شد و این شرکت به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) از این موضوع اطلاع داده است.
این شرکت متخصص در تولید خودروی برقی می‌گوید فراخوان فوق خودرو‌های مدل ۳ مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ و مدل Y تولید سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ و مدل S و مدل X مدل‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ را پوشش می‌دهد. به گفته تسلا، سیستم معکوس اتوماتیک شیشه در خودرو‌ها گاهی اوقات ممکن است موانع را هنگام بسته شدن تشخیص ندهد و خطر آسیب را افزایش دهد.

تسلا بیش از یک میلیون خودرو تولیدی خود را فراخوانی کرد

بیش از یک‌میلیون خودرو تسلا به دلیل نقص فنی فراخوان شد

NHTSA تأیید کرده است که وسایل نقلیه موردنظر از الزامات استاندارد ایمنی خودرو فدرال در مورد شیشه‌های برقی پیروی نکرده‌اند. این ادراه افزود که خطای فوق می‌تواند منجر به نیروی بیش‌ازحد شود و بدن راننده یا مسافر را قبل از اینکه فرصتی داشته باشند تا خود را عقب بکشند دچار آسیب کند.
همان‌طور که توسط NHTSA اشاره‌شده است، بر اساس قوانین ایالات‌متحده، فروش کالا یا وسیله نقلیه‌ای که با استاندارد‌های ایمنی وسایل نقلیه موتوری فدرال مطابقت ندارد، برای هرکسی، ازجمله سازنده، توزیع‌کننده، فروشنده یا خرده‌فروش غیرقانونی است.

تسلا بیش از یک میلیون خودرو تولیدی خود را فراخوانی کرد
به‌این‌ترتیب، در صورت کشف چنین مسائلی باید فراخوانی صادر و اصلاحات انجام شود.
تسلا اعلام کرده است که مشکل سیستم معکوس پنجره در آزمایش محصول در ماه آگوست شناسایی شد. این خودروساز خاطرنشان کرد که از هرگونه ادعای گارانتی، گزارش میدانی، تصادف، جراحت یا مرگ مرتبط با فراخوان اطلاعی نداشته است.
در مورد این فراخوان، مالکان تسلا ملزم به آوردن وسایل نقلیه خود برای تعمیرات نخواهند بود، زیرا این شرکت قصد دارد این مشکل را از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزار و به‌صورت مجازی برطرف کند.

 

بیشتر بخوانید:

تسلا بیش از یک میلیون خودرو تولیدی خود را فراخوانی کرد

نقص فنی یک‌میلیون خودروی تسلا

تسلا افزود که از ۱۳ سپتامبر به بعد، تمام خودرو‌های در حال تولید و پیش از تحویل آن به خریدار به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند و عملکرد پنجره‌های برقی مطابق با الزامات فدرال تنظیم‌شده است.
انتظار می‌رود که نامه‌های اطلاع‌رسانی تا تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ برای مالکان خودرو‌های فراخوان شده، ارسال شود تا در صورت حل نشدن موضوع خودرو‌های معیوب به تعمیرگاه منتقل شوند.

 

انتهای مطلب

نظر شما