کد خبر: ۵۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲

رتبه بندی معلمان؛ پرداخت علل حساب 1 میلیون تومانی

وزیر آموزش‌وپرورش امروز اعلام کرد: تا کنون ۸۴۰ هزار معلم ورود اطلاعات و بارگذاری مدارک را در سامانه رتبه‌بندی انجام داده‌اند.

به گزارش تجارت امروز؛ یوسف نوری گفت: هنوز تعدادی ثبت اطلاعات نکرده‌اند، اما قرار بر آن است از فردا گروهی که بارگذاری انجام داده‌اند وارد مرحله دریافت وجه مورد نظر می‌شوند. احتمالاً تعدادی از احکام را در مهرماه واریز می‌شود.

بحث رتبه بندی معلمان  طی حدود 12 سال گذشته در دولت های مختلف مطرح بود اما هیچ گاه نهایی نشد. مجلس یازدهم از سال گذشته این مهم را در دستور کار قرار داد و در نهایت این بحث تبدیل به قانون شد.

همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر از واریز  ماهانه یک میلیون تومان علی الحساب به حساب معلمان داد. آن طور که مسعود میرکاظمی می گوید این پرداختی بابت رتبه بندی معلمان است.

آن طور که  محمدباقر قالیباف در فروردین ماه سال جاری اعلام کرد قانون رتبه بندی معلمان از نیمه دوم سال جاری در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت. حال با توجه به ورود به نیمه دوم امسال سیاست گذار کلان به دنبال این است تا تکلیف محول شده را به انجام برساند.

 با توجه به اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزیر آموزش و پروش این مهم را باید تمام شده تلقی کرد هر چند که هماهنگی میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه در این ارتباط حرف اول را می زند.

بر اساس اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه مبلغ واریزی به حساب معلمان تا زمان صدور احکام جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش خواهد داشت و پس از آن با معلمان تسویه می‌کنند.

 

انتهای مطلب

نظر شما