کد خبر: ۵۲۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰

مسکن گران‌تر از قبل؛ بدون مشتری!

با نگاهی به وضعیت فایل‌های پایتخت در موتور‌های جستجو می‌توانید به‌سرعت تشخیص دهید که بازار باوجود گران شدن آرام مشتری‌ای ندارد.

مسکن گران‌تر از قبل؛ بدون مشتری!

به گزارش تجارت امروز؛ بازار مسکن این روز‌ها مشتری‌ای به خود نمی‌بیند و فقط قیمت‌ها در حال افزایش کند است؛ افزایشی که اگر بخواهد به نظر مشتری برسد باید خیلی پایین‌تر از نرخ تورمی بازار به فروش برسد.
بررسی فایل‌های رسوبی در موتور‌های جست‌وجوی آگهی ملکی نشان می‌دهد گروهی از فروشندگان که قصدشان برای تبدیل ملک مصرفی یا سرمایه‌ای خود به ملک دیگری با موقعیت بهتر یا قیمت بالاتر جدی است، همچنان در بازار مسکن حضور دارند و مصر به فروش هستند.
بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه‌شده به بازار مسکن تهران حکایت از آن دارد که از شیب رشد قیمت در این بازار به‌شدت کاسته شده است.
پایین بودن حجم معاملات در بازار مسکن پایتخت مهم‌ترین عامل کاهش شیب رشد قیمت آپارتمان‌های مسکونی در دو ماه اخیر است. رسوب بیش از یک‌ماهه فایل‌های فروش در بازار مسکن، شرایط پاییز پارسال را برای فعالان بازار مسکن تداعی می‌کند.
سال گذشته نیز در فصل پاییز همین شرایط در بازار مسکن تهران حاکم بود و فروش واحد‌ها به حدی دشوار بود که فروشنده‌های واقعی را ناامید کرده بود. در آن مقطع زمانی عمده تماس‌ها با فروشندگان مسکن از ناحیه واسطه‌ها صورت می‌گرفت و به ندرت پیش می‌آمد که تماس‌گیرندگان از جنس متقاضیان خرید مسکن باشند. اکنون نیز تحقیق میدانی از بازار مسکن حکایت از آن دارد که تماس‌ها با فروشنده‌ها و واسطه‌های ملکی از سوی خریداران به‌شدت کاهش‌یافته و ناآرامی‌های چند روز اخیر و نیز نیمه تعطیل بودن هفته جاری نیز به این موضوع دامن زده است.

 

بیشتر بخوانید:


بااین‌حال بررسی فایل‌های رسوبی در موتور‌های جست‌وجوی آگهی ملکی نشان می‌دهد گروهی از فروشندگان که قصدشان برای تبدیل ملک مصرفی یا سرمایه‌ای خود به ملک دیگری با موقعیت بهتر یا قیمت بالاتر جدی است، همچنان در بازار مسکن حضور دارند و مصر به فروش هستند. برخی از فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند به‌تدریج دست برتر در بازار در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و احتمالاً این وضعیت در پاییز مشهودتر خواهد بود؛ در این صورت فروشندگان واقعی ممکن است ناگزیر به اعمال تخفیف راضی‌کننده برای خریداران برای نهایی شدن معامله شوند.

مسکن گران‌تر از قبل؛ بدون مشتری!

نظر شما