کد خبر: ۵۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

سیاست‌های انقباضی غرب قیمت نفت را زیر ۱۰۰ دلار نگه داشته است

قیمت نفت برعکس آنچه که توسط کارشناسان پیش بینی می‌شد بالاتر از ۹۰ دلار نرفته است و این نشان دهنده این است که مصرف کنندگان این بازار سیاست‌های انقباضی شدیدی در پیش گرفته‌اند.

به گزارش تجارت امروز؛ برعکس پیش بینی برخی کارشناسان در خصوص افزایش قیمت نفت تا حدود ۱۸۰ دلار در هر بشکه طلای سیاه با سیاست‌های انقباضی که دولت‌های غربی جهت تامین سوخت در نظر گرفتند بیش از ۹۰ دلار نشده است.

قیمت هر بشکه نفت همچنان زیر ۹۰ دلار است. به نظر می‌رسد حتی شایعه تصمیم دوباره اوپک‌پلاس برای کاهش عرضه، نرخ‌ها در بازار را حمایت نکرده است و نزول قیمتی که به‌سبب عرضه ذخایر استراتژیک آمریکا و چشم‌انداز رکود سرمایه‌گذاری اتفاق افتاد، همچنان ادامه دارد. هر بشکه نفت برنت در روز سه‌شنبه ۳۰/ ۸۵ دلار فروخته شد و نسبت به هفته گذشته ۳درصد و ماه گذشته بیشتر از ۱۷/ ۱۱درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

بهای هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدیت هم با کاهش ۹۰/ ۳درصدی نسبت به هفته گذشته ۷۶/ ۷۷دلار فروخته شد. البته جریان دیروز بازار برای این دو شاخص صعودی بوده است. علاوه بر دلایل ذکرشده، افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا باعث شد سرمایه‌گذاران آینده مناسبی برای سرمایه‌گذاری نبینند و حتی معاملات آتی نفت با کاهش قیمت روبه‌رو شود. عدد‌های بازار حاکی از قرار گرفتن بهای نفت در ریل دلخواه اتحادیه اروپا، یعنی به زیر ۹۰ دلار، است؛ در‌حالی‌که روسیه و کشور‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس در پی حمایت از بهای نفت هستند.

 

انتهای مطلب

نظر شما