کد خبر: ۵۲۶۷۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵

مرغ ۷۵ هزار تومانی در آینده نزدیک

رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر گفت: صنعت مرغداری یکی از صنایعی بود که در چند ماه اخیر واقعا پشت دولت ایستاد و دین خود را به مردم و دولت ادا کرد و با این شرایط مردم هم آرام آرام باید خود را برای افزایش قیمت آماده کنند.

 

به گزارش تجارت امروز؛  شروین اردلان اظهار کرد: صنعت مرغداری یکی از صنایعی بود که در چند ماه اخیر واقعا پشت دولت ایستاد و دین خود را به مردم و دولت ادا کرد و با این شرایط مردم هم باید خود را برای افزایش قیمت آماده کنند. اگر قرار باشد که دولت اصلاح قیمتی مرغ را انجام بدهد قیمت مصرف کننده از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر، افزود: قیمت مرغ با توجه به تقاضا خواهد بود و اگر هم مردم کشش خرید نداشته باشند طبیعتا قیمت تعدیل می شود؛ قرار بود دولت قیمت مرغ را از ۱۰ شهریور دوباره کارشناسی مجدد کند و اصلاح قیمت انجام شود.

وی با بیان اینکه آنالیزهای مختلفی توسط انجمن زنجیره ها و اتحادیه مرغ داران استحصال شده است، افزود: قیمت مرغ داران ۵ تا ۱۰ درصد از قیمت زنجیره ها بالاتر تخمین زده شده که کاملا طبیعی است.

اردلان تصریح کرد: اگر قرار باشد برای تمام قسمت های زنجیره تولید مرغ سودی در نظر گرفته شود، قیمت ۷۰ تا ۷۵هزار تومان با توجه به سود خرده فروشی و عمده فروشی معقول خواهد بود.

این فعال اقتصادی ادامه داد: دولت تصمیم گیری قیمت در خصوص مرغ را به اول مهرماه موکول کرد و مرغداران و زنجیره های تولید مرغ در شرایط بلاتکلیفی هستند که اصلاح قیمت چه زمانی قرار است انجام شود؟

او افزود: مرغداران و تولیدکننده ها در ماه های گذشته در شرایطی که نقدینگی بیشتری از قبل نیاز داشتند و فشار مضاعفی را تحمل کردند با حداقل سود ممکن سعی کردند که بازار را حفظ کنند و مرغ و تخم مرغ را به دست مصرف کننده برسانند.

 

رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر تصریح کرد: مردم هم باید آرام آرام خود را آماده کنند که این افزایش قیمت انجام شود چرا که صنعت مرغداری یکی از صنایعی بود که در چند ماه گذشته واقعا پشت دولت ایستاد و دین خود را به مردم و دولت ادا کرد.

 

پایان مطلب

نظر شما