کد خبر: ۵۲۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳

قیمت نفت برنت در بازار جهانی

نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت  (WTI) با کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام ایالات متحده، صعودی شد. خریداران نفت موفق شدند که قیمت را تا 82.87 افزایش دهند.

به گزارش تجارت امروز؛ نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت  (WTI) با کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام ایالات متحده، صعودی شد. خریداران نفت موفق شدند که قیمت را تا 82.87 افزایش دهند، البته نفت در بازار با قیمت 82 دلار معامله می‌شود. سقوط به زیر 82.00 دلار، روند برگشتی اخیر را تحت الشعاع قرار داده، و فشار طرف خرید را مجدداً افزایش داده است. دنبال کنندگان روند کنونی ممکن است این را به عنوان سیگنالی برای اضافه کردن سهام خود در نظر بگیرند.

در تحلیل تکنیکال پس از آن که مارکت تا 76 دلار که از قضا کف این کانال نزولی در تایم روزانه نیز می باشد سقوط کرد، مجددا سه روز گذشته را با فشار خریداران مواجه شده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید متوجه خواهید شد که نوک RSI کاملا به سمت پایین تغییر جهت داده و در این لحظه عدد 55 را نشان می دهد.

قیمت‌ها امسال بیشتر در محدوده 75.00 دلار نوسان داشته و گاهی هم به محدوده سوددهی در 77.00 دلار وارد شده است. در این شرایط، «شاخص قدرت نسبی» (RSI) با روند خرید بیش از حد می‌تواند روند صعودی را محدود کند. در کانال 83.40 حمایت تبدیل شده به مقاومت با «میانگین متحرک 20 روزه» (EMA20) مطابقت داشته و می تواند باعث ایجاد تحرکاتی در بازار شود. بالاتر از این محدوده، در منطقه عرضه در نزدیکی کانال 87.00 ممکن است شرایط فروش بالا برقرار شود.

اگر قیمت نفت کاهش پیدا کند، اولین سطح مهم و حمایت آن 81 دلار خواهد بود. در صورتیکه مارکت موفق شود از این منطقه پایین تر بیاید، سطح حمایت بعدی منطقه مهم 79 دلار می باشد. چنانچه خرس ها موفق شوند قیمت را از این منطقه هم پایین تر بیاورند، سطح حمایت بعدی 77 دلار خواهد بود.

اگر قیمت نفت WTI افزایش پیدا کند، اولین سطح مقاومت آن 82 دلار خواهد بود.  چنانچه گاوهای مارکت موفق شوند قیمت را از این منطقه بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 84 دلار خواهد بود. چنانچه خریداران نفت موفق شوند مارکت را از این منطقه هم بالاتر ببرند، سطح مقاومت بعدی 86 دلار خواهد بود.

نفت خام آمریکا (WTI) نیز روز چهارشنبه افزایش یافت و سرمایه گذاران امیدوار بودند چرخش فدرال رزرو بتواند باعث کاهش شدید رکود و در نتیجه افزایش تقاضای نفت شود.

 

با این حال اقدام بانک مرکزی انگلستان این بود که از سقوط مالی در بخش بازنشستگی خود جلوگیری کند. این مساله خاطرات نگران کننده از فروپاشی کمپانی برادران لمان و بحران مالی ناشی از آن را به یاد ما می آورد.

این بحران باعث سقوط قیمت نفت و ایجاد یک رکود جدی اقتصادی شد. حال اگر دوباره قرار باشد چنین اتفاقی در مارکت رقم بخورد، اصلا به نفع نفت وست تگزاس اینترمیدیت نخواهد بود.

همینطور که مطلع هستید اتفاقات اخیر خط لوله نورد استریم نیز باعث شد یکبار دیگر قیمت انرژی در اروپا سر یه فلک بکشد و همین فاکتور توانسته از نفت حمایت کند.

همچنین کارشناسان بخش فارکس وبسایت دنیای ترید فکر می کنند این طوفان اقتصادی که در حال ایجاد امیدها برای افزایش قیمت نفت می باشد همچنان ادامه دار باشد. چشم انداز بلند مدت نفت یقینا صعودی است.

برنامه های دولت بر انگیزه دادن به انرژی سبز متمرکز شده و شرکت های نفتی هم به جای اکتشاف نفت، بر سود سهام و بازخرید سهام متمرکز شده است. این مساله باعث کمبود عرضه نفت در آینده خواهد شد. ولی همین کمبود عرضه زمانی که دوباره با فشار تقاضا روبرو شود، باعث افزایش دوباره قیمت نفت خواهد شد.

 

پایان مطلب

نظر شما