کد خبر: ۵۲۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰

پیش بینی امروز بورس تهران

شاخص کل بورس در هفته نخست مهر با بازدهی منفی مواجه شد تا امید‌ها برای احیا بورس کم‌رنگ شود.

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس پیش‌بینی کارشناسان امروز بورس روند متعادل و منطقی را می‌گذراند و هیجان خاصی وارد بازار نخواهد شد.
بازدهی شاخص کل در اولین هفته مهرماه به منفی ۰٫۶۴ درصدی رسید و شاخص در محدوده یک‌میلیون و ۳۴۶ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.
در صورت افزایش سختگیری و نظارت بانک مرکزی بر اجرای این بخشنامه (معرفی بانک‌های متخلف درزمینهٔ نرخ سود سپرده سرمایه‌گذاری، به هیئت انتظامی بانک‌ها)، بخشی از سپرده‌های خارج‌شده از بانک‌ها جذب صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت خواهد شد.
این موضوع یعنی ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه که پول جدید مساوی با رشد نسبی بورس است.
سخنگوی دولت نیز از تصویب واگذاری بخشی از سهام دولت در برخی از بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به افراد فاقد سهام عدالت که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و مجموعه ایثارگران هستند، خبر داد.
واگذاری سهام عدالت در وهله نخست اعتماد سرمایه‌گذاران را نسبت به بورس افزایش و در وهله بعدی نقدینگی جدید به اقتصاد کشور و بازار سرمایه تزریق می‌کند.
روز دوشنبه این هفته ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ عرضه کامیون کشنده CA۴۱۸۰–FAW در بورس کالا رقم خواهد خورد. این خودرو‌ها که ۱۲ آذر یعنی دوماهه به خریداران تحویل داده می‌شود، باقیمت پایه ۲میلیارد و ۳۷۰میلیون تومان در بورس کالا عرضه می‌شود. 

 

بیشتر بخوانید:


عرضه محصولات و خودرو‌های جدید در بورس کالا می‌تواند افزایش نقدینگی و اعتماد را در پی داشته باشد.
شهرداری تهران پیش‌تر هم اعلام کرده بود که برای تأمین نیازمندی‌هایش، حضوری فعال در بورس کالا خواهد داشت.
تأمین محصولات موردنیاز شهرداری از بورس کالا در اولین مرحله این مجموعه را به شفافیت می‌رساند و در مرحله بعد کنترل نقدینگی را در پی دارد. اما عرضه و خرید محصولات جدید از بورس رونق این بازار را بیشتر می‌کند.
 
انتهای مطلب

نظر شما