کد خبر: ۵۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲

پیش بینی بورس امروز ۱۰ مهر

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته؛ ۹ مهر سیر کاملاا نزولی را پیش گرفت. این روند با کاهش ۱۵۶۸۴ واحد  شاخص کل در معاملات منجر شد و در پایان معاملات روز گذشته به رقم یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۸۷۸ واحد رسید.


به گزارش تجارت امروز؛ شاخص کل هم با معیار هم‌وزن با کاهش ۶۳۶۰ واحد به رقم ۳۸۶ هزار و ۱۳۷ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران روز گذشته بیش از ۵٫۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۸۱۰۰۰ فقره معامله و به ارزش ۳۱۹۴ میلیارد تومان دادوستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز به رنگ قرمز درآمدند.


شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۱٫۱ درصد افت کردند. این دو شاخص با معیار هموزن ۱٫۶ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۱٫۳ درصد کاهش یافت. شاخص بازار ۱ بورس ۱٫۷ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰٫۵۶ درصد افت کرد.


روز گذشته نماد پتروشیمی خلیج فارس یک تنه بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشته و نماد‌های فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، ملی مس، پالایش نفت اصفهان، شستا و ایران‌خودرو، بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت شاخص‌های بورسی در شروع به کار بازار

قیمت خودرو شاهین و محصولات دیگر سایپا + جدول

روایت عجیب پارس خودرو در بورسدر فرابورس ایران هم شاخص کل با ۱۹۷ واحد عقب‌نشینی به رقم ۱۸ هزار و ۱۶۴ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران ۹۸۷ هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه در فرابورس ۳۳۹ هزار میلیارد تومان بود، معامله گران در فرابورس ایران بیش از ۳٫۱ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۴۳۰۰۰ فقره معامله و به ارزش ۵۴۰۷ میلیارد تومان دادوستد کردند.


روز شنبه نماد معاملاتی نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشته و نماد‌های آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی تندگویان، فرابورس ایران و سنگ گهر زمین بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

گرچه کارشناسان می‌گویند عمده سهام موجود در بازار به کف قیمت و ارزندگی رسیده‌اند، اما در عین حال نباید این نکته را فراموش کردند که سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه همراه با ریسک و نوسان است و حتما باید با تحلیل همراه شود.پایان مطلب

نظر شما