کد خبر: ۵۲۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵

حمله روزنامه دولتی به یک اصولگرای منتقد!

این روز‌ها رسانه‌های دولتی رسالت رسانه‌ای خود را ازدست‌داده‌اند و به تریبون بیان نظرات دولت و تخریب مخالفان و موافقان از خودی و نخودی تبدیل‌شده‌اند. روزنامه دولتی ایران در جدیدترین دیدگاه خود فعال اصولگرا را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش تجارت امروز؛ روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های وابسته به دولت این روز‌ها همه را به یک چوب می‌رانند و افراد را نه به اصولگرا و اصلاح‌طلب که به دو قسمت با ما و بر ما تقسیم می‌کنند و معیارشان حال افراد است و نه سوابق و خدماتشان حتی به دولت کنونی.
روزنامه ایران نوشت: سعید زیباکلام، استاد بازنشسته دانشگاه تهران در یادداشتی تلگرامی که نشان‌دهنده برداشت‌های غیردقیق و دور از واقعیت او از سخنان رئیس‌جمهور است، تلاش کرد مفهوم اعتراض در دیدگاه رئیس‌جمهور را زیر سؤال ببرد.
زیباکلام در این یادداشت تلگرامی با انتخاب گزیده‌ای نارسا از گفت‌و‌گوی تلویزیونی اخیر رئیس‌جمهور با مردم، از اظهارات رئیس‌جمهور این‌طور برداشت کرده که «ازنظر آقای رئیس‌جمهور، بستر اعتراض همان دانشگاه و حوزه و مراکز فرهنگی و علمی است؛ اما ایشان مدعی‌اند که از قانون اساسی الهام گرفته‌اند که کرسی‌های آزاداندیشی محل شنیدن اعتراضات است.»

 

بیشتر بخوانید:


وی سپس بر اساس همین تکه از صحبت‌های رئیس‌جمهور، نتیجه گرفته که آیت‌الله رئیسی سایر بستر‌های اعتراضی را نادیده گرفته یا اینکه اساساً اصل ۲۷ قانون اساسی را بالکل منتفی و بلا موضوع کرده است. این داوری‌های یک‌سویه بر این اساس صورت گرفته است که اساساً این استاد پیشین فلسفه علم، اولاً گفت‌و‌گوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم را ندیده و احیاناً در مراجعه به خبر، همه متن را ندیده است؛ زیرا در این صورت باید حتماً می‌دید که آیت‌الله رئیسی نه‌تن‌ها حق اعتراض و نقد را تأیید کرد، بلکه بر تعیین مراکز اعتراض در استان‌ها و حتی مراکز اجرایی هم تأکید کرد.
اکنون این سؤال مطرح است که این استاد پیشین دانشگاه، چگونه بدون مراجعه به اصل و متن خبر، دست به داوری زده و بر اساس داوری‌های خود، تحلیل‌هایی را نیز برای مخاطبان آگاه خود منتشر می‌کند؟

نظر شما