کد خبر: ۵۲۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

تحلیل بازار طلا و ارز جهانی

سی صعودی ارزدر هفته‌ای که گذشت نرخ طلا را نیز به دنبال خود کشید و به طوری که طلای ۱۸ عیار با یک پرش صعودی به ۱.۳۵۹.۰۰۰ میلیون تومان رسید. همچنین سکه طرح جدید رکود جدیدی در نرخ ماه اخیر برای خود ثبت کرد.

به گزارش تجارت امروز؛افزایش ۳۰ هزارتومانی هر انس طلای ۱۸ در بازار معاملات آزاد، نرخ طلا را از ۱.۳۲۹.۰۰۰ میلیون تومان تا ۱.۳۵۹.۰۰۰ میلیون تومان افزایش داده. رشد نرخ طلا از ابتدای هفته را می‌توان به طلاتمات بازار ارز ارتباط داد. توقف مذاکرات هسته‌ای نیز خبر تازه‌ای است که ندای آن به گوش میرسد و منجر به ادامه صعودی بودن بازار ارز شده است.


در بازار طلا ارزش انواع سکه‌ها نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. طوری‌که قیمت سکه امامی با رشد ۳۱۵ هزار تومانی، به ۱۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسیده و در بالاترین سطح ماهانه خود قرار گرفته است.

این رقم رشد ۳۰ هزار تومانی ارزش هر گرم طلا ۱۸ عیار نسبت به معاملات عصر پنجشنبه را نشان می‌دهد، معادل رشد دو درصدی است و بالاترین سطح نرخ طلا در یک ماه گذشته به‌شمار می‌رود. ماه گذشته قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۶۹ هزار تومان به‌ثبت رسید و حالا رشد قیمت طلا نسبت به آن روز معادل ۹۰ هزار تومان یعنی هفت درصد است. ظرف یک ماه گذشته کمترین قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۵۶ هزار تومان بوده که این عدد روز ۱۰ شهریور به‌ثبت رسیده است.


قیمت سکه امامی نیز در نیمه اول معاملات با رشد ۳۱۵ هزار تومانی، به ۱۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید. هفته گذشته طلا‌فروش‌ها و صرافی‌ها سکه امامی را ۱۴ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان می‌فروختند. قیمت سکه امامی، بالاترین ارزش این سکه در یک ماه گذشته به‌شمار می‌رود و ظرف یک ماه یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان به نرخ سکه امامی اضافه شده است. قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز در نیمه اول معاملات به ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و درقیاس با عصر پنجشنبه ۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین قیمت سکه و طلا تا ساعت ۱۳ امروز ۹ مهر ۱۴۰۱

آخرین قیمت سکه پیش از شروع به کار رسمی بازار؛ ۹ مهر ۱۴۰۱

آخرین تغییرات قیمت طلای جهانی امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۱ تا ساعت ۱۷


گفتنی است ماه گذشته سکه تمام بهار آزادی را ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان می‌فروختند. نیم سکه بهار آزادی که امروز هشت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان عرضه شد؛ پنجشنبه هفته قبل هشت میلیون و ۵۰ هزار تومان ارزش داشت و یک ماه قبل دقیقا هشت میلیون تومان فروخته می‌شد. قیمت ربع سکه بهار آزادی هم که امروز به پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ارتقا پیدا کرده، پنجشنبه هفته قبل و یک ماه قبل به‌ترتیب پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان و پنج میلیون تومان فروخته می‌شد. قیمت سکه گرمی امروز با رشد ۴۰ هزار تومانی به مرز سه میلیون تومان رسید، درحالی هفته قبل دو میلیون و ۹۶۰ هزار تومان فروخته می‌شد. با این حال سکه گرمی تنها سکه‌ای است که نسبت به یک ماه قبل بازدهی منفی داشته است. یک ماه قبل این سکه بیشتر از سه میلیون تومان ارزش داشت و معادل سه میلیون و ۴۵ هزار تومان به‌فروش می‌رسید.انتهای مطلب

نظر شما