کد خبر: ۵۲۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰

مرغ ۷۰ تومانی گران فروشی است یا نرخ مصوب؟

در روز‌های اخیر قیمت مرغ در برخی از مناطق تهران افزایش بی‌رویه یافته بود و در برخی مناطق تا کیلویی ۷۰ هزار تومان هم به فروش می‌رسید. همچنین برای تهیه مرغ با قیمت ۶۰ هزار تومان نیز خریداران صف تشکیل دادند.

به گزارش تجارت امروز؛ مدیران یکی از میادین میوه و تره بار تهران می‌گوید: دلیل شلوغی فروشگاه‌های عرضه مرغ در میادین و صف خرید این محصول کاهش عرضه مرغ توسط مرغداران در بازار، به امید افزایش قیمت این محصول بود، اما با توجه به اینکه افزایش قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار مصوب نشد توزیع مرغ دوباره افزایش یافته است.

قیمت هر کیلو مرغ در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با قیمت مصوب هرکیلوگرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان با صف خریداری همراه بود، اکنون قیمت مرغ در سطح شهر کاهش یافته و صف مرغ در میادین با عرضه به نسبت تقاضا جمع شده است.

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که هر کیلوگرم مرغ در تهران حدود ۶۴ هزار تومان به فروش میرسد و با ۶ هزار تومان کاهش به قیمت مصوب نزدیک شده است.

 

بیشتر بخوانید:

مرغ ۷۵ هزار تومانی در آینده نزدیک

زنده کردن دامداری و مرغداری‌های کوچک پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

قیمت مرغ امروز ۵ مهر ۱۴۰۱

 


یکی از فروشگاه‌های عرضه مواد پروتئینی خیابان یوسف آباد تهران که در روز‌های گذشته هرکیلوگرم مرغ را ۷۰ تا ۷۱ هزار تومان به فروش می‌رساند نیز اکنون قیمت خود را به ۶۴ هزار تومان کاهش داده است.

انتهای مطلب

نظر شما