کد خبر: ۵۲۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶

قابل توجه ترین تغییرات قیمت خودرو در هفته اخیر

قیمت خودرو در سربالایی با شیب بسیار تند تنها یک روز پس از رکورد‌زنی قیمت دلار قرار گرفت و به بیشترین قیمت خود در یک ماهه اخیر رسید.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت خودرو در سربالایی با شیب بسیار تند تنها یک روز پس از رکورد‌زنی قیمت دلار قرار گرفت و به بیشترین قیمت خود در یک ماهه اخیر رسید. در آخرین ساعات معاملات بازار خودرو روزگذشته؛ 12 مهر خودروی بورسان با بررسی شاخص کل قیمت نوسانات تعدادی از خودروهای ایرانی و چینی بازار خودرو، در آمار خود بیشترین رشد از ۵ شهریور یعنی در پنج هفته گذشته را ثبت کرد. گرچه قیمت دلار روز گذشته در حدود ۲۵۰ تومان کاهش یافته.

ثبت رکورد بیشترین قیمت متعلق به سه خودروی زیر می‌باشد:

 

۱- قیمت تارا اتومات که با ۷ میلیون تومان (۱.۱۹ درصد) رشد به ۵۹۵ میلیون تومان رسید.

 

۲- قیمت کوییک دنده‌ای R با ۲.۵ میلیون تومان (۱.۱۶ درصد) تغییر به ۲۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش یافت.

 

۳- پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۴ میلیون تومان (یک درصد) رشد را تجربه کرد و به نرخ ۴۱۵ میلیون تومان معامله شد.

 

به طور کلی خودروهای داخلی نسبت به چینی به دلیل رُندتر بودن با رشد قیمت بیشتری همراه شده‌اند. به طوری که شاخص قیمت خودروهای داخلی ۰.۶ درصد و شاخص قیمت خودروهای چینی تنها ۰.۱ درصد افزایش داشت.

 

البته در صورتی که نرخ ارز عقب‌نشینی محسوسی در هفته‌های آینده نداشته باشد، احتمال همراه شدن خودروهای چینی با داخلی در مسیر صعودی وجود دارد. به ویژه آنکه با کمرنگ شدن چشم‌انداز احیای برجام، بسیاری از فعالان بازار خودرو انتظار اجرایی شدن واردات خودرو در آینده نزدیک را ندارند. با این حال، با توجه به برخی سیگنال‌های مثبت اخیر (آزادی دو ایرانی-آمریکایی زندانی در ایران) شاید همچنان بتوان به واردات خودرو امیدوار بود.

 

وزارت صمت دیروز خبر داد که آزادسازی واردات خودرو تعلیق نیافته و با تدوین شدن آیین‌نامه اجرایی، بررسی درخواست واردکنندگان خودرو در حال انجام و فرایند واردات آغاز شده است.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما