کد خبر: ۵۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

قیمت مرغ و تحلیل بررسی نوسانات قیمت مرغ در بازار

دولت برای هر کیلوگرم مرغ قیمت ۶۰ هزار تومان تعیین کرده که مدت‌ها بعد از اعلام این نرخ، زیر قیمت مصوب در بازار به فروش می‌رسید و کاهش تقاضا اجازه رشد قیمت را به آن نمی‌داد.

به گزارش تجارت امروز؛ براساس گزارشات میدانی قیمت هر کیلوگرم مرغ ۶۰ هزار تومان می‌باشد، در حالی که سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران قیمت مصوب برای هر کیلوگرم مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌نایلونی در سطح شهر تهران ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

براساس نرخ اعلامی قیمت هر کیلو ران مرغ بدون پوست ۸۸ هزار و دویست تومان و ران و سینه بدون پوست ۹۵ هزار و ۱۰۰ تومان می باشد.

 

نوسان قیمت مرغ از دیگر اقلام پروتئینی بیشتر بوده است. این کالا که دولت برای هر کیلو گرم آن قیمت ۶۰ هزار تومان تعیین کرده تا مدت‌ها بعد از اعلام این نرخ، زیر قیمت مصوب در بازار به فروش می‌رسید و کاهش تقاضا اجازه رشد قیمت را به آن نمی‌داد، در نتیجه تولیدکنندگان با اتخاذ سیاست کاهش جوجه‌ریزی تلاش کردند از افت بیشتر قیمت در بازار جلوگیری کنند. در خرداد ماه در میادین میوه وتره‌بار نیز هر روز قیمت جدیدی برای مرغ و قیمت تخم مرغ اعلام می‌شد که قیمت مرغ از ۴۰ تا ۴۸ هزار تومان متغیر بود.

 

مشاهدات میدانی نشان می دهد در حال حاضر آخرین قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار حدود قیمت مصوب یعنی ۶۰ هزار تومان است و در صورت قطعه بندی قیمت تا ۷۵ هزار تومان نیز بالا می‌رود. هر کیلو ران مرغ بدون پوست در حال حاضر بین ۶۳ تا ۶۵ هزار تومان و هر کیلو سینه مرغ کامل ۷۶ تا ۷۸ هزار تومان قیمت دارد.

 

بعد از مردمی سازی یارانه ها حداکثر نرخ مصوب هرکیلوگرم مرغ ۶۰ هزار تومان تعیین شد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که در روزهای اخیر قیمت‌ها  از نرخ مصوب عبور کرده است ۶۲ هزار و ۷۵۰  تا ۶۵ هزار تومان در تهران به فروش می رسد.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت تمام شده مرغ هم اکنون برای تولید کنندگان ما بالای ۵۰ هزار تومان است.

 

اسدالله‌نژاد در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: امسال ما نگرانی‌های برای اجرای طرح نظام رایانه‌ای داشتیم که متاسفانه این دغدغه‌ها مورد توجه واقع نشد و در قالب پرداخت ۳۰ درصد از هزینه‌های تولید خلاصه شد و از دست ما خارج شد و بسیاری از شرکت‌ها از رده تولید خارج شدند.

وی افزود: مرغداران توان پرداخت بازپرداخت تسهیلات را ندارند و یک ماهی است که تسهیلات قطع شده است. مرغداران ما ضرر کرده‌اند.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی تصریح کرد: جلساتی انجام شد و قیمت مرغ آنالیز شد و عددی که قرار شد اجرایی شود چهل و نه هزار تومان بود، اما قیمتی که اعلام شد خیلی پایین‌تر از آن عدد بود.

 

اسدالله‌نژاد عنوان کرد: قیمت منطقی مرغ زنده هم اکنون بالای پنجاه هزار تومان است. معاون اول رئیس جمهور هم اعلام کردند که این قیمت را اصلاح می‌کنند و ما همچنان منتظر هستیم.

 

وی اضافه کرد: قیمت تمام شده مرغ هم اکنون برای تولیدکنندگان ما بالای ۵۰ هزار تومان است.

 

قیمت مرغ کامل و تازه امروز

قیمت مرغ و تحلیل بررسی نوسانات قیمت مرغ در بازار

امروز پنج‌شنبه؛ ۱۴ مهر ۱۴۰۱ در بازار قیمت یک عدد مرغ کامل و تازه کیلویی ۶۰.۰۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

قیمت ران مرغ بدون پوست امروز ۱۴ مهر ۱۴۰۱

قیمت ران مرغ در بازار امروز با مبلغی بالغ بر ۸۸،۲۰۰ تومان به فروش میرسد

 

قیمت ران مرغ با پوست امروز در تهران

طبق مصاحباتی که ما با فروشنده ها داشتیم قیمت ران مرغ با پوست امروز ۶۵،۰۰۰ تومان است.

 

قیمت کتف مرغ امروز در بازار تهران

کتف مرغ نیز با مبلغ ۲۷،۰۰۰ تومان به فروش میرسد.

 

قیمت ران مرغ امروز

این قسمت از گوشت مرغ و ران مرغ نیز با مبلغی بالغ بر ۱۰۵،۰۰۰ تومان در بازار خرید و فروش میشود.

 

قیمت سینه مرغ امروز ۱۴ مهر

قیمت سینه مرغ امروز در بازار تهران ۹۰،۰۰۰ هزار تومان است.

 

قیمت فیله مرغ امروز در بازار تهران ۱۴ مهر ۱۴۰۱

فیله مرغ که طرفداران زیادی دارد امروز در بازار با مبلغی بالغ بر ۱۰۰،۰۰۰ تومان خرید و فروش میشود.

 

 

انتهای مطلب

 

 

 

نظر شما