کد خبر: ۵۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹

اعلام قیمت تخم مرغ در هفته پیش رو؛ شنبه ۱۶ مهر

آمار‌ها حاکی از آن است که امسال تولید تخم مرغ به بالاترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر رسیده است، دولت برای حمایت از تولید راهی جز پرداخت مشوق صادراتی ندارد.

به گزارش تجارت امروز؛ رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی‌ها ۳ هزار الی ۳۱۰۰ تومان می‌باشد، اعلام کرد اگر فروشگاهی تخم‌مرغ را با نرخ‌های بالاتر عرضه کند، با او برخورد خواهد شد.
همچنین وی اضافه کرد: با توجه به نرخ فعلی تخم مرغ درب مرغداری، عرضه هر عدد آن بالاتر از ۳ هزار و ۱۰۰ تومان کاملا گرانفروشی است.

کاشانی گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۷ هزارتومان و هر شانه ۱.۸۰۰ گرمی کمتر از ۷۰ هزارتومان است.

کاشانی می‌گوید: علی رغم آنکه قیمت واقعی تخم مرغ ۳۰ درصد بالاتر از نرخ فعلی است، دولت در هفته گذشته به پشتیبانی امور دام اجازه واردات تخم مرغ داده است، این درحالی است که به سبب شرایط مازاد تولید قرار بود به صادرکنندگان مشوق صادراتی دهند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که به سبب مازاد مصرف برآورد می‌شود که میزان مازاد تا پایان ماه به بالای ۸ هزار تن برسد.

بنابر گفته کاشانی، قبل از مردمی سازی یارانه‌ها بار‌ها به دولت اعلام کردیم که در صورت آزادسازی نرخ نهاده‌ها اقداماتی همچون اصلاح واقعی قیمت، پرداخت طلب نهاده مرغداران و مشوق صادراتی را در دستور کار خود قراردهند که متاسفانه هیچ یک از پیشنهادات عملیاتی نشده است.

آمار‌ها حاکی از آن است که امسال تولید تخم مرغ به بالاترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر رسیده است، دولت برای حمایت از تولید راهی جز پرداخت مشوق صادراتی ندارد، این درحالی است که با اتخاذ سیاست واردات زمینه را برای نابودی صنعت فراهم می‌کند.

 

انتهای مطلب

نظر شما