کد خبر: ۵۲۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵

پیش بینی بورس امروز؛ ۱۶ مهر ۱۴۰۱

شاخص کل با حجم‌های اندک و با معاملات کم جان در حال عبور از کف کانال صعودی یا همان خط روند صعودی بلندمدت خود است.
پیش بینی بورس امروز؛ ۱۶ مهر ۱۴۰۱

به گزارش تجارت امروز؛ پس از گذشت ۱۵ روز از پاییز سال جاری  شاخص کل بورس تهران روند نزولی را در پیش گرفته و در حال حرکت است. شاخص کل با حجم‌های اندک و با معاملات کم جان در حال عبور از کف کانال صعودی یا همان خط روند صعودی بلندمدت خود است.

 

اندیکاتور Rsi به عنوان یکی از ابزار‌های پرکاربرد در بین اهالی تکنیکالیست همچنان محدوده‌های ۲۰ واحدی را برای شاخص کل نشان می‌دهد که به تعبیری نشان از هیجان فروش بیش از اندازه در بازار است.

 

با نگاهی اجمالی به شاخص کل می‌توان گفت خط نزولی روند که به عنوان یک سطح حمایتی محسوب می‌شد از بین رفته است و شاخص با کندل‌های قرمز رنگ خود توانسته است آن سوی خط خود را تثبیت کند.

 

اما نکته‌ای که برای اهالی بازار مهم است ارزش معاملات در این محدوده‌ها است در این محدوده که به ظاهر سطح حمایتی از دست رفته است ارزش معاملات پایین نشان از نامعتبر بودن این شکست دارد و ممکن است بازار در روز‌های آینده با پشیمانی معامله گران همراه شود و مسیر بازار را به سمت بالا تغییر جهت دهد.

 

در صورتی که این روند نزولی ادامه دار باشد هدف تکنیکالی بعدی شاخص را می‌توان در محدوده یک میلیون ۲۹۰ هزار واحدی در نظر گرفت چرا که در سطح فیبوناچی ۷۸ درصدی موج قبلی خواهد بود.

 

شایعه‌ای در بازار سرمایه بین اهالی پیچیده است که با توجه به کاهش نرخ گاز در بازار‌های جهانی این احتمال وجود دارد که نرخ خوراک گاز صنایع هم به رقم ۴ هزار تومانی برسد که هنوز هیچ کس این شایعه را تائید یا تکذیب نکرده است، ولی در صورت تائید آن می‌توان برای بازار نور امیدی را متصور بود، چرا که شرکت‌های پتروشیمی همچون زاگرس را می‌تواند به مسیر سوددهی بازگرداند و حمایت خوبی برای شاخص باشد.

 

انتهای مطلب

نظر شما