کد خبر: ۵۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

واردات از روسیه به آمریکا رکورد زد

شاخص واردات آمریکا از روسیه در حالی رشد داشت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده وعده داده بود از طریق محدودیت در تجارت کالا "ضربه کوبنده‌ای" به مسکو وارد می‌کند.

واردات از روسیه به آمریکا رکورد زد

به گزارش تجارت امروز؛ طبق آخرین آمار منتشر شده از سازمان سرشماری ایالات متحده آمریکا در حوزه واردات و صادرات، واردات به آمریکا از روسیه با ۷.۷ درصد رشد از مجموع ۴۸۴.۸ میلیون دلار در ماه ژوئیه، به ۵۲۲.۱ میلیون دلار در ماه آگوست رسید. این قله، اولین افزایش ماهانه از آوریل به‌شمار می‌رود.

 

طبق این آمار، شاخص واردات آمریکا از روسیه در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده وعده داده بود که از طریق محدودیت در تجارت کالا "ضربه کوبنده‌ای" به مسکو وارد خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

بازار مسکن منتظر امضا برجام

بازار جهانی طلا امروز نیز میزبان عقب نشینی قیمت طلا بود؛ ۱۵ مهر ۱۴۰۱

جمهوری‌خواهان برنده انتخابات بعدی امریکا هستند؟

 

به‌گفته تحلیلگران، واشنگتن همچنان از تحریم‌های ضدروسی سود می‌برد. ایالات متحده در حالی که اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار می‌دهد تا صادرات روسیه را متوقف کند، به خرید صد‌ها نوع کالای غیرمجاز ادامه می‌دهد.

 

الکساندر رازووائف، یکی از اعضای شورای نظارت در انجمن تحلیلگران مالی مسکو، طی اظهاراتی در روز چهارشنبه به رسانه دولتی روسیه گفت که یک توافق ضمنی بین دولت آمریکا و شرکت‌های این کشور وجود دارد که اگر به‌صلاح آن‌ها باشد، می‌توانند با روسیه تجارت کنند. وی افزود: سخنان آن‌ها با اعمال آن‌ها مطابقت ندارد. در عین حال، صادرات کالا‌های آمریکایی به روسیه با ۱۹ درصد کاهش در ماه اوت به ۶۶.۸ میلیون دلار از ۸۲.۵ میلیون دلار در ماه ژوئیه رسید.

 

در ماه ژوئن، روسیه کالا‌هایی به‌ارزش ۵۸ میلیون دلار از آمریکا وارد کرد که نسبت به ۷۷.۴ میلیون دلار واردشده در ماه مه و ۸۹.۱ میلیون دلار در ماه آوریل کاهش نشان می‌دهد.

 

داده‌ها نشان می‌دهد که در دوره ژانویه تا اوت، ایالات متحده از روسیه در مجموع کالا‌هایی به‌ارزش ۱۲.۱ میلیارد دلار وارد کرده است، در حالی که صادرات این کشور تنها ۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

 

 

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما