کد خبر: ۵۲۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰

چه سرنوشتی در انتظار دانشجویان بازداشتی است؟

دانشجویان بازداشت شده در پی اعتراضات روزهای اخیر که در فضا دانشگاه‌ها رخ داده است؛ شمار بسیاری آزاد شده با این حال جمعی از آن‌ها در بازداشت به سر می‌برند.

به گزارش تجارت امروز؛ بنا بر اعلام دانشگاه شهید بهشتی، با پیگیری های صورت‌گرفته توسط مسئولان دانشگاه از طریق مراجع مسئول، کلیه دانشجویان دانشگاه که در طول ۲ هفته گذشته بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند.

همچنین، بنابر اعلام دانشگاه امیرکبیر، حسن قدسی‌پور رئیس این دانشگاه با بیان اینکه از اساتید و مدیران دانشکده‌ها، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای احساس مسئولیت توام با عقلانیت تشکر می‌کنم، گفت: مدیریت دانشگاه آزادی دانشجویانی را که دستگیر شده‌اند از ابتدا دنبال کرده و می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه در چندین مرحله شاهد آزادی دانشجویان عزیز بوده‌ایم و در مرحله آخر نیز ۲ دانشجو دیگر دانشگاه آزاد شدند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین با انتقاد از برخی رفتارهای ناشایست و به دور از اخلاق در بعضی اجتماعات دانشجویی اظهار داشت: خوشبختانه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانشجویان در یک محیط قابل قبول سوالات و مطالبات خود را مطرح کردند که مسئولان دانشگاه نیز پاسخ‌های لازم را ارائه کردند.

وی در ادامه بیان داشت: به اعتقاد بنده، این مسائل در فضای علمی و با گفتگوی منطقی بهتر به نتیجه می‌رسد و حضور افراد غیرمجاز در این محیط‌ها که عموما باعث اخلال در نظم می‌شود، محکوم است.

قدسی‌پور تاکید کرد: بعد از ۲ سال تعطیلی کلاس‌های درس به دلیل شیوع کرونا امسال در آغاز سال تحصیلی نیز شاهد آن بودیم که کلاس‌های درس و آموزش با مشکلاتی مواجه شد که این امر موجب آسیب‌های آموزشی می‌شود.

وی ادامه داد: ما چند هفته را از دست دادیم و امید است با تلاش اساتید و دانشجویان در فرصت باقیمانده کلاس‌ها را با قوت بیشتری برگزار کنیم تا ضعف آموزشی پیش‌آمده جبران شود.

علاوه بر این، محسن حبیبی مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر گفت: تلاش‌های شبانه‌روزی بسیاری از سوی هیات‌رئیسه دانشگاه علامه طباطبایی برای آزاد کردن دانشجویان انجام شده است که این تلاش‌ها سبب آزاد شدن ۵ دانشجوی دیگر این دانشگاه شد.

وی افزود: تا پیش از این ۹ دانشجو آزاد شده بودند که با آزاد شدن این ۵ دانشجو،‌ تعداد دانشجویان آزادشده دانشگاه علامه طباطبایی به ۱۴ نفر رسیده است.

حبیبی ادامه داد: البته تعداد کمی از دانشجویان هنوز آزاد نشده‌اند که با پیگیری هیات‌رئیسه دانشگاه و همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دنبال آزاد کردن آنها در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.

 

انتهای مطلب/ س.آ

نظر شما