کد خبر: ۵۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

کللاهبرداری با عکس‌های قلابی!

بررسی فایل‌های عرضه‌شده در بازار‌های نیازمندی‌های ملکی آنلاین طی چند هفته اخیر نشان می‌دهد تعداد بسیار زیادی از آپارتمان‌های فروشی با تصاویر غیرواقعی بارگزاری شده‌اند. این روند افزایشی بی‌سابقه بوده است.

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به آنلاین بودن اکثر کسب‌وکارها، بازار ملک نیز از این قاعده مستثنا نبوده و گسترش امکانات بررسی غیرحضوری فایل‌های ملکی، این روز‌ها کمتر خریداری حاضر به بازدید حضوری از آپارتمان است و همین امر موجب شده است تا تصاویر قلابی منتشر کنندگان آگهی املاک این اواخر بسیار بیشتر از گذشته شود.

به‌طور معمول آگهی دهندگان این فایل‌ها از جنس مالک نیستند و نمی‌توان به آن‌ها فایل شخصی اطلاق کرد. واسطه‌هایی که فایل‌های فروش بازار مسکن را با عکس فیک عرضه می‌کنند، بعضاً علت را عدم تمایل مالک به انتشار عکس‌های واقعی ملک یا محدودیت موتور‌های جست‌وجو برای فایل تکراری عنوان می‌کنند. از آنجا که بعضاً چند واسطه ملکی برای فروش یک واحد اقدام می‌کنند و ممکن است هر یک به‌تن‌هایی فایلی را در بستر بازار‌های نیازمندی آنلاین منتشر کنند، برای متمایز جلوه دادن این فایل‌ها برخی واسطه‌ها از عکس فیک استفاده می‌کنند.

اما تا چندی پیش معمول بود که فقط یک عکس غیرواقعی برای این قبیل فایل‌ها بارگذاری می‌شد؛ در حالی که اکنون تصاویر متعددی از همه نقاط یک واحد دیگر روی آگهی فروش ملک دیگری قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

آذربایجان شرقی متحمل ۴۰ درصد تورم مسکن شد

بازار مسکن منتظر امضا برجام


متقاضیان خرید باید پیش از بازدید حضوری از این قبیل املاک تأمل بیشتری داشته باشند، چراکه ممکن است شرایط ملک به لحاظ نیاز به بازسازی به حدی نامطلوب باشد که به همین خاطر واسطه یا مالک از انتشار تصاویر آن پرهیز می‌کنند. البته با توجه به گسترش امکانات بررسی غیرحضوری فایل‌های ملکی، این روز‌ها کمتر خریداری حاضر به بازدید حضوری از آپارتمانی است که از کلیات موقعیت، نقشه، نور و نیاز واحد به تعمیرات مطلع نیست؛ با این حال علت انتشار تصاویر فیک روی فایل‌های ملکی باید پیش از بازدید حضوری بررسی شود.انتهای مطلب

نظر شما