کد خبر: ۵۲۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

مشکلات بازسازی خانه چیست؟ 8 مشکل که باید به آن توجه کنید!

در همه شهرها خانه‌هایی دیده می شوند که نیاز به بازسازی دارند. گذشت زمان، آب و هوا و نگهداری نامناسب از جمله عواملی هستند که سبب فرسوده شدن خانه می‌شوند.

در همه شهرها خانه‌هایی دیده می شوند که نیاز به بازسازی دارند. گذشت زمان، آب و هوا و نگهداری نامناسب از جمله عواملی هستند که سبب فرسوده شدن خانه می شوند. گاهی بازسازی به دلیل قدیمی شدن دکوراسیون و نوع ساخت انجام می شود. بازسازی خانه، سبب زیبایی و مقاومت ساختمان می گردد تا افراد از خطرات جانی و مالی در امان باشند. مشکلات بازسازی خانه از جمله موارد قابل توجه برای کسانی است که می خواهند منزل خود را بازسازی نمایند. در ادامه مطلب ۸ مشکل که باید در مسیر بازسازی به آن توجه کنید را مورد بررسی قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

 

۱- هدف اصلی بازسازی خانه

تعیین هدف اصلی بازسازی منزل از جمله مواردی است که باید پیش از بازسازی به آن توجه داشته باشید. شما می توانید بازسازی را صرفا به جهت تغییر دکوراسیون و یا اینکه برای فروش خانه انجام دهید. این موضوع سبب می شود که میزان بودجه و نحوه اجرای بازسازی تغییر کند. گروه بازسازی خانه یا پیمانکار، پیش از شروع بازسازی از شما می خواهد که هدف اصلی بازسازی را به او بگویید تا عملیات لازم را بر اساس آن انجام دهد.

۲- بودجه مورد نیاز برای بازسازی خانه

بودجه یکی از مهم ترین مواردی است که در پیشبرد عملیات بازسازی خانه نقش دارد. عدم توجه به میزان بودجه از جمله مشکلات بازسازی خانه است که سبب ناتمام ماندن پروژه بازسازی می شود. پیش از شروع به بازسازی خانه باید میزان بودجه را تعیین کنید. بدین شکل طراح و پیمانکار نیز می دانند که چگونه با صرف این مقدار بودجه، عملیات بازسازی را انجام دهند. می توانید با توجه به انتظارات خود هزینه ها را مشخص کنید و بر همین اساس بودجه ای را به آن اختصاص دهید. اگر بودجه محدودی دارید اصلا نگران نباشید زیرا شما می توانید بازسازی خانه را در چند مرحله انجام دهید.

۳- تحقیق درباره مصالح و شناسنامه ساختمان

برای بازسازی خانه مصالح مختلفی وجود دارد و هر کدام از این مصالح دارای بازه قیمتی مشخصی هستند. شما باید به این موضوع توجه کنید که با میزان بودجه خود می توانید چه مصالحی را تهیه نمایید. سپس از بین مصالح، بهترین و با کیفیت ترین گزینه ها را برگزینید. اگر برای انتخاب مصالح دچار سردرگمی شده اید بهتر است نمونه های اجرا شده با آن مصالح را مورد بررسی قرار دهید.

بخشی از چالش های بازسازی مربوط به آشنا نبودن با شناسنامه ساختمان است. زمانی که با سن بنا و نقشه و ساختار آن آشنا باشید می توانید اطلاعات درستی را در اختیار پیمانکار قرار دهید. در صورتی که سن بنا و ساختار آن به درستی شناخته نشود و از مصالح نامناسب برای بازسازی بخش های مختلف آن استفاده گردد، نتیجه رضایت بخشی به دست نمی آید. این بخش از مشکلات بازسازی خانه باید با تحقیق، جستجو و مطالعه دقیق به سرانجام برسد.

۴- مشخص کردن اولویت های بازسازی

پس از اینکه هدف خود از بازسازی خانه را تعیین کردید باید به سراغ اولویت های بازسازی بروید. هر تغییری که می خواهید در خانه ایجاد شود باید بر روی یک کاغذ یادداشت کنید. سپس از بین این موارد هر آنچه را که اولویت بیشتری دارد در اولین فاز بازسازی به مرحله اجرا بگذارید. در صورت داشتن بودجه محدود بهتر است که با اقدامات کم هزینه تر شروع به کار کنید. به طور مثال رنگ دیوار را تغییر دهید و یا سیستم نورپردازی را به مدرن ترین وسایل مجهز کنید. این تغییرات اگرچه کوچک به نظر می رسند اما تاثیر بسیاری بر دکوراسیون خانه دارند.

 ۵- نگهداری از وسایل منزل

پیش از بازسازی منزل باید وسایل خود را در جای امنی نگهداری کنید تا آسیب نبینند. اگر وسایل را در مکان مناسبی نگهداری نکنید، در طول مدت بازسازی خانه ممکن است به طور جدی آسیب دیده و قابل استفاده نباشند. این موضوع سبب افزایش هزینه ها شده و شما را مجبور به تهیه وسایل جدید می کند. بهترین راهکار برای رفع این دست از مشکلات بازسازی خانه ، جمع آوری وسایل و انبار کردن آن می باشد.

 

۶- بازسازی آشپزخانه و سرویس های بهداشتی

آشپزخانه و سرویس های بهداشتی از جمله بخش هایی هستند که با یک تغییر کوچک به کلی تغییر می کنند. به طور مثال تغییر کابینت های آشپزخانه و یا حتی تغییر رنگ آن سبب ایجاد تحولاتی در دکوراسیون آشپزخانه می شود. استفاده از روشویی جدید و کابینت دستشویی نیز از جمله موارد کوچکی است که سبب تغییر در این بخش از خانه می گردد. برای بازسازی این قسمت های خانه باید حتما از متخصصان کمک گرفته شود زیرا لوله کشی های حساسی در این دو مکان وجود دارد.

۷- تعویض سیم کشی و لوله کشی خانه

در هر خانه ای با توجه به سن بنا باید برای تعویض و تغییر سیستم سیم کشی و لوله کشی تصمیم گرفته شود. اگر سیم کشی برق و تلفن و لوله کشی آب، فاضلاب و گاز دارای مشکل باشد و بازسازی خانه بدون توجه به آن انجام شود، مشکل ساز خواهد شد. گاهی حتی باید مجددا هزینه ای به بازسازی اختصاص یابد تا این سیم ها و لوله ها تعویض شوند. به همین دلیل بهتر است که پیش از بازسازی خانه به فکر بررسی سیم کشی و لوله کشی باشید.

۸- تعیین زمان لازم برای بازسازی

برای بازسازی منزل باید به زمان آن توجه کنید. برنامه زمانی سبب می شود که تمامی کارها طبق برنامه و با یک چینش منظم انجام شوند. از این طریق می توان برای شروع و اتمام پروژه زمان دقیقی را مشخص نمود. از این طریق استرس ها و نگرانی های شما کم می شود زیرا مطمئن هستید که پروژه بازسازی خانه در زمان تعیین شده به اتمام خواهد رسید. از این طریق مشکلات بازسازی خانه به حداقل رسیده و نظارت بر آن به خوبی انجام خواهد شد.

 

انتهای مطلب

نظر شما