کد خبر: ۵۲۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲

پیش بینی بورس امروز ۱۸ مهر ۱۴۰۱

پس از سقوط‌های پیاپی بورس در هفته گذشته روز شنبه عملکرد متفاوت و روند صعودی به خود گرفت. اما این روند چندان ادامه نداشت و شاخص کل بورس دیروز افت در حدود یک درصدی داشت.

به گزارش تجارت امروز؛ پس از سقوط‌های پیاپی بورس در هفته گذشته روز شنبه عملکرد متفاوت و روند صعودی به خود گرفت. اما این روند چندان ادامه نداشت و عملکرد عجیب بورس روز گذشته با سقوط شاخص کل آن و کاهش ۱۱ هزار و ۶۳۸ واحدی همراه بود. شاخص کل بورس تهران دیروز در آستانه سقوط در کانال ۱٫۲ میلیونی قرار گرفت و به سطح یک میلیون و ۳۰۵ هزار واحد رسید.


مسیر شاخص هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل بود و در محدوده ۳۷۶ هزار واحد ایستاد.

آمار‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۵۲ سهامدار در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند که در مقایسه با دوره ۶ ماهه سال قبل که ۸۶۶ هزار و ۹۳۴ سهامدار در این سامانه ثبت نام کرده بودند که خبر از رشد ۱۱۰ درصدی می‌دهد.

افزایش ورود سهامداران به بورس می‌تواند خبری برای ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه باشد، نقدینگی نیز می‌تواند روند بازار سرمایه را تغییر دهد و آن را صعودی کند.

با مصوبه هیئت‌عامل بانک مرکزی و به منظور تسهیل معاملات در بازار سهام، سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون تومان (۱۰ برابر) افزایش می‌یابد. (بانک مرکزی)

کارشناسان عقیده دارند که با واسطه این مصوبه می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند.

 

بیشتر بخوانید:

شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت

زمان مناسب برای ورود به بورس

رشد شاخص بورس دوام نداشتمعاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس با انتشار اطلاعیه‌ای از شمول ۹ نماد برای تغییر دامنه نوسان قیمت در صورت تمایل به رعایت بند‌های ۲، ۳ و ۴ ضوابط مربوط به ماده ۲۱ دستورالعمل فعالیت بازارگردانی خبر داد. (فرابورس)

افزایش تعداد نماد‌های مشمول دامنه نوسان به نقدشوندگی نماد‌های بازار کمک می‌کند.

گام اول اصلاح فرمول قیمت‌گذاری گاز برای متانولی‌ها برداشته شد. بر همین اساس دولت می‌تواند طی مصوباتی فرمول فروش خوراک به پتروشیمی‌ها را که پیشتر در بهمن ماه ۱۴۰۰ سقف ۵ هزار تومانی برای آن وضع شده بود، مجددا در جهت جبران فشار ناشی از افت قیمت‌های جهانی تغییر دهد.

برخی از کارشناسان عقیده دارند که این موضوع می‌تواند به سودآوری صنایع در بورس کمک کند.


انتهای مطلب

نظر شما