کد خبر: ۵۲۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

جزئیات تجارت ایران و آمریکا

افزایش ۲۸ درصدی تجارت ایران و آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۲؛ در این آمار آمریکا در صادرات محصول به ایران از سهم بیشتری بر خوردار است.

به گزارش تحارت امروز؛ در گزارش به دست آمده از دفتر رسمی آمار آمریکا تجارت این دو کشور در ۸ ماهی که از سال جاری گذشته، نسبت به سال ۲۰۲۱، ۲۸ درصد افزایش داشته به رقم ۳۳ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در ماه‌های ژانویه تا اوت سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۵.۷ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

طبق داده‌های آماری در ۸ ماه نخست ۲۰۲۲ حجم صادرات آمریکا به ایران رشد ۱۱ درصدی داشته است. در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۵.۱ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۲۷.۹ میلیون دلار افزایش یافته است.

واردات این کشور از ایران در ۸ ماهه نخست امسال رشد ۸.۵ برابری داشته و به ۵.۱ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ۸ ماهه نخست سال قبل تنها ۰.۶ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

صادرات محصولات لبنی و کشاورزی از ایران به روسیه

واردات، بازار خودرو را دستخوش تغییرات کرد


میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در ۸ ماهه ۲۰۲۲ رتبه ۱۷۶ و در بین منابع تأمین کالا‌های وارداتی این کشور رتبه ۱۸۴ را به خود اختصاص داده است.

همچنین آمریکا در ماه اوت امسال ۳.۷ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۰.۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. این کشور در اوت سال قبل ۲.۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۰.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.


انتهای مطلب

نظر شما