کد خبر: ۵۲۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵

تحلیل قیمت بیت کوین

شاخص بیت کوین در یک منطقه حیاتی قرار دارد، زیرا اقدام قیمت در چند روز آینده می‌تواند روند کوتاه مدت تا میان مدت را تعیین کند.


به گزارش تجارت امروز؛ همانطور که بیت کوین شروع به نشان دادن پتانسیل صعودی برای تغییر روند احتمالی کرد، قیمت از سطح مقاومت قابل توجه ۲۰ هزار دلار رد شد.

بیت کوین در یک منطقه حیاتی قرار دارد، زیرا اقدام قیمت در چند روز آینده می‌تواند روند کوتاه مدت تا میان مدت را تعیین کند.


نمودار روزانه
قیمت بیت کوین اخیراً از سطح حمایت ۱۸ هزار دلاری بازگشت و از خط روند نزولی قابل توجهی که با رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ ۶۹ هزار دلار در نوامبر شروع به شکل گیری کرد، شکست.

با این حال، خط میانگین متحرک ۵۰ روزه قیمت را رد کرده است و خط روند ذکر شده در بالا دوباره آزمایش می‌شود، این بار به عنوان پشتیبانی.

فرض کنید خط روند پابرجا باشد، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه - در حال حاضر حدود ۲۱ هزار دلار - می‌تواند سطح مقاومت پویا بعدی باشد، با علامت ۲۴ هزار دلاری که علامت ثابت اصلی است.

قبل از شکستن قیمت به بالاتر از سطوح مقاومت ذکر شده، نمی‌توان انتظار صعودی روشنی داشت، زیرا بازار در بازه زمانی روزانه نزولی است.

تحلیل قیمت بیت کوین


نمودار ۴ ساعته
در بازه زمانی ۴ ساعته، قیمت هنوز از محدوده افقی تنگ بین ۱۸ تا ۲۰ هزار دلار خارج نشده است و یک بار دیگر از آستانه بالاتر محدوده به سمت نزول رد شده است. یک الگوی گوه نزولی در این بازه زمانی شکل گرفته است (در نمودار زیر مشاهده می‌شود). در حال حاضر، BTC در حال آزمایش مرز پایین گوه است.

در صورت خرابی، بازار سطح حمایت ۱۸ هزار دلاری را هدف قرار می‌دهد و به طور بالقوه می‌تواند به پایین‌تر و بیشتر سقوط کند. از سوی دیگر، برای بی اعتبار کردن گوه نزولی، مرز بالایی باید به سمت بالا شکسته شود. در مورد دوم (بعید)، مقاومت بعدی در سطح ۲۲۵۰۰ دلار قرار دارد.

اندیکاتور RSI، که در حالی که قیمت در حال آزمایش مقاومت ۲۰ هزار دلاری با سیگنال خرید بیش از حد بود، نشان دهنده یک بازگشت نزولی بالقوه است، در حال حاضر زیر ۵۰ نقطه قرار دارد که نشان می‌دهد حرکت به نفع خرس است. این مورد نیز از حالت نزولی پشتیبانی می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین همچنان در یک بازار روند نزولی در حال حرکت است و هنوز نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از بازگشت را نشان نداده است و فعالان بازار را به این فکر می‌اندازد که کف آن کجاست. نمودار زیر شامل ارزش بازار بیت کوین (سفید) و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه آن (قرمز)، سقف واقعی (سبز) و سقف دلتا (آبی) است.

از لحاظ تاریخی، MA ۲۰۰ روزه پشتیبانی قابل اعتماد در بازار‌های صعودی و مقاومت قوی در طول بازار‌های نزولی بوده است. به طور کلی، مناطق بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه شرایط بازار گاوی در نظر گرفته می‌شوند و بالعکس.


همچنین در فاز اول بازار‌های نزولی قبلی پشتیبانی قابل اعتمادی بوده است. با این حال، تمایل دارد تا برای تسلیم نهایی به سمت نزولی شکسته شود و زمانی که بازار بالاتر از آن بازگردد، یک بازار گاو نر (یا مینی گاو) آغاز می‌شود. در نهایت، دلتا کپ با دقت بسیار بالایی، کف مطلق دو بازار نزولی اخیر را مشخص کرده است.

بازار در حال حاضر در حول و حوش مرز ۲۰ هزار دلاری در حال نوسان است که نشان می‌دهد آخرین مرحله از بازار نزولی در حال انجام است. با این حال، قیمت هنوز هم می‌تواند کاهش یابد و Delta Cap را که در حال حاضر حدود ۱۶ هزار دلار قرار دارد، آزمایش کرده و سپس در پایین قیمت نهایی قرار دهد.

لازم به ذکر است که این تحلیل صرفا بر اساس رفتار بازار در دوره‌های قبلی بوده و ممکن است این بار با شکست مواجه شود. اما، این نمودار چشم انداز خوبی از دیدگاه کلان ارائه می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین

 

 


انتهای مطلب

نظر شما