کد خبر: ۵۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

درامدزایی از اغتشاشات اخیر

فضای ملتهب این روزها فرصت را برای سودجویان فراهم آورده تا بتوانند افرادی را که در اوضاع نابسامان اقتصادی نیازمند پول هستند، فریب دهند.
درامدزایی از اغتشاشات اخیر

به گزارش تجارت امروز؛ روزنامه ایران، روزنامه رسمی دولت نوشت: برخی از افرادی که به جرم شعارنویسی توسط نیرو‌های انتظامی و امنیتی دستگیر شده‌اند اعتراف کرده‌اند که در ازای دریافت پول، روی دیوار‌های اماکن عمومی و خصوصی شعار می‌نوشتند.

 

عموم این افراد در گروه‌های ۲ الی ۴ نفره اقدام به شعارنویسی می‌کردند و نکته اینکه دریافت پول منوط به دریافت تصویر شعارنویسی بود. یکی از اعضای گروه وظیفه فیلمبرداری را بر عهده داشت و هنگام شعارنویسی، یک یا دو نفر وظیفه مراقبت و نگهبانی را برعهده داشتند تا در صورت مشاهده فرد یا ماشین مشکوک، به شعارنویس‌ها اطلاع دهند تا اینگونه با امنیت بیشتری بتوانند اقدام مجرمانه خود را انجام دهند.

 

همچنین اغلب شعارنویسی‌ها در ساعت‌های پایانی شب اتفاق می‌افتاد چرا که در آن زمان خیابان‌ها و کوچه‌ها بیش از هر زمان دیگری خلوت بودند. مبلغ یک شب شعارنویسی با توجه به تعداد شعار‌ها متفاوت بوده است، اما این افراد عموماً مبلغی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای هر شب شعارنویسی دریافت می‌کردند. این افراد دستمزد خود را به صورت نقدی از نفر سومی که در جریان شعارنویسی نبود و صرفاً در ازای دریافت پول وظیفه توزیع پول را بر عهده داشت، می‌گرفتند. پیش از دریافت پول، فیلم به شماره تلفنی که فرد شعار دهنده در اختیار شعارنویس قرار داده بود، ارسال می‌شد.

 

 

پایان مطلب

محمدرضا کیانفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
0
0
.
غلامعلی رجایی اصلاح‌طلب گفت: رسانه ملی از جوانان دعوت کند تا صدایشان شنیده شود.

آقای رجایی،
جوانان مخالف جمهوری اسلامی هرکدامشان حرفی دارند که با دیگری از زمین تا آسمان تفاوت دارد ابتدا لازم است طبق قانون اساسی دارای تشکل شوند حرفشان را یکی کنند تا قابل گفتن و شنیدن گردد.
عنقا سر و برگیم مپرس از فقرا هیچ، عالم همه افسانه‌ی ما دارد و ما هیچ.
زبر و بم وهم است چه‌ گفتن چه شنیدن، توفان صداییم در این ساز و صدا هیچ.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۳
0
0
موجيم که آسودگی ما عدم ماست
اینکه جامعه را تک صدایی کنیم نتیجه ای بهتر از حال و روز این روزهای ما ندارد دست آخر هم بچه‌ها را خواسته و ناخواسته متهم و مجرم می‌کنیم
کمی عقلانیت تمام مشکلات را حل می‌کند چرا کسی به فکر رفتار عاقلانه نیست ؟!
نظر شما