کد خبر: ۵۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵

پیش بینی بورس امروز ۲۰ مهر ۱۴۰۱

شاخص کل بورس دیروز رشد کمتر از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.
پیش بینی بورس امروز ۲۰ مهر ۱۴۰۱

به گزارش تجارت امروز؛ شاخص کل بورس روز گذشته صعودی طی کرد. رشد ۹.۱۶۲ واحدی شاخص بورس روز گذشته به سطح یک میلیون و ۶۵۶ هزار واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و در محدوده ۳۷۸ هزار واحدی قرار گرفت.
قیمت نفت در آغاز معاملات سه‌شنبه کاهش یافت. این در حالی است که تقویت دلار آمریکا و تشدید موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین سبب افزایش ترس از کند شدن تقاضای جهانی شده است. کاهش قیمت نفت در بلند مدت می‌تواند به صنایع نفتی را در بلند مدت کاهشی کند.

به دنبال طرح شکایتی به خواسته ابطال‌نامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کل کشور که بر اساس آن مقرر شده است سود سپرده بانکی صندوق‌های سرمایه گذاری، مشمول تبصره ۱ ماده ۱۴۳ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم بوده و عدم اجرای بند ۲ ماده ۱۴۵ قانون مالیات‌های مستقیم در مورد اشخاص حقوقی به استثنای موارد مذکور در تبصره فوق موجب شمول مالیات نسبت به سود سپرده بانکی صندوق‌های سرمایه گذاری نخواهد شد، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به این شکایت رسیدگی و رای به عدم ابطال مقرره مذکور صادر کرد.

بر همین اساس سود سپرده‌های بانکی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشمول مالیات نمی‌شود و در نهایت نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه می‌شود.

با مصوبه شورای عالی بورس، در صورت تصویب سران قوا، سهم مالیات دولت از نقل و انتقال سهام با کاهش ۸۰ درصدی، از ۰.۵ درصد به ۰.۱ درصد کاهش می‌یابد.

این کاهش ۸۰ درصدی به نفع سهامداران و بازار سرمایه است و می‌تواند در بلند مدت گردش نقدینگی در بورس را افزایش دهد.


۵۰ دستگاه کامیون کشنده امپاور متعلق به بهمن دیزل با قیمت پایه ۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان امروز روی تابلوی معاملات بورس کالا می‌رود.

عرضه محصولات جدید در بورس کالا می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند.

عارف علیقلی‌پور، مدیر نهاد‌های مالی فرابورس ایران از پذیره‌نویسی نخستین صندوق املاک و مستغلات در فرابورس ایران خبر داد و گفت: پذیره‌نویسی بخشی از واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری «املاک و مستغلات مدیریت ارزش مسکن» از سه‌شنبه ۱۹ مهرماه آغاز می‌شود و ده روز کاری مهلت دارد.

مالیات حداقلی، نقدشوندگی بالا، تنوع سرمایه‌گذاری و مدیریت حرفه‌ای از مزایای استفاده از صندوق املاک و مستغلات است.


انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما