کد خبر: ۵۲۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵

افت قیمت نفت به دنبال رکود جهانی

صندوق بین‌المللی پول در روز سه‌شنبه پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد دنیا در سال آینده میلادی را پایین آورد و در مورد افزایش خطر رکود اقتصاد هشدار داد.

افت قیمت نفت به دنبال رکود جهانی

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت نفت امروز در سومین از روند نزولی شاخص کل نفت برنت قرار دارد. این امر موجب ایجاد موج نگرانی‌های در سرمایه‌داران شده است. همچنین کاهش میزان تقاضا برای سوخت به‌دنبال رکود اقتصاد جهان و سخت‌تر شدن محدودیت‌های کرونایی در چین باعث دامن زدن به این موج است.

 

 

صندوق بین‌المللی پول در روز سه‌شنبه پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد دنیا در سال آینده میلادی را پایین آورد و در مورد افزایش خطر رکود اقتصاد هشدار داد.

 

صندوق بین‌المللی پول همچنین از بانک‌های مرکزی سراسر دنیا خواست علی‌رغم نگرانی سرمایه‌گذاران از رکود شدید اقتصاد به‌دنبال بالا رفتن سریع نرخ بهره، به مقابله با تورم ادامه دهند.

 

در این حین ارزش دلار دو روز متوالی در حال صعود بود و به دنبال آن بالا رفتن ارزش دلار کالاهایی را که بر مبنای آن معامله می‌شوند برای خریداران دارای سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و بر قیمت نفت و سایر سرمایه‌های مخاطره‌آمیز تاثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

صنعت کشت گل رقیبی پایاپای برای نفت

نفت جهانی با نزول 1 درصدی به فروش می‌رسد

 

تاجران درحال‌حاضر منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا هستند که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود. بالا رفتن این شاخص ترس از رکود اقتصاد را تشدید کرده و بیش‌از پیش قیمت نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

بازار نفت به‌شدت تحت فشار سخت‌تر شدن محدودیت‌های کرونایی در چین به‌عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت دنیا هم قرار دارد. محدودیت‌های کرونایی در شهرهای بزرگ چین از جمله شانگهای و شنژن به‌دنبال افزایش تعداد مبتلایان به بالاترین رقم از ماه اوت، تشدید شده‌است.

 

پیش‌بینی‌ها برای عرضه نفت از ذخایر نفت خام آمریکا 1.8 میلیون بشکه در هفته منتهی به هفتم اکتبر افزایش‌یافته باشد.

 

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما