کد خبر: ۵۲۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱

پیش‌بینی بورس امروز؛3 آبان  1401

روز گذشته بورس تهران وارد کانال1.2 میلیون واحدی شد و شاخص کا بورس چیزی در حدود 12 هزار واحد افت کرد.
پیش‌بینی بورس امروز؛3 آبان  1401

به گزارش تجارت امروز؛ بورس تهران روز گذشته پس از تلاش‌های بسیار حمایت یک میلیون و 300 هزار واحد را به سمت پایین شکست. البته شاخص نیز بالای این عدد نوساناتی داشت، با این حال دیروز رشد در معاملات با نمادهای فلزاتی و معدنی، هم به سمت پایین شکسته شد.

 

البته با وجود شکسته شدن این حمایت، همچنان گروهی از تحلیلگران در انتظارآغاز دوره رشدبورس هستند و معتقدند که این دوره رشد، چندان بلند مدت نخواهد بود. به طور کلی، بورس همچنان در روند نزولی است و روند نزولی که از تابستان سال 99 آغاز شده، همچنان برقرار است. اما در این میان، طبیعی است که بازار نوساناتی هم رو به بالا داشته باشد.

 

آن دسته از کارشناسان بورس که در انتظار آغاز دوره رشد بازار هستند، در حقیقت انتظار همین نوسان رو به بالا را می کشند و می دانند که فعلا برای حرف زدن از پایان روند نزولی و آغاز یک روند صعودی پرقدرت، زود است.

 

با وجود افت دیروز بازار، رشد ارزش معاملات بسیاری از سرمایه گذاران را امیدوار کرد که احتمالا ممکن است بورس نوسان رو به بالای خود را به زودی آغاز کند.

 

چهارشنبه هفته گذشته ارزش معاملات خرد به کمتر از 1500 میلیارد تومان رسید که رقمی بسیار کوچک است. اما شنبه این هفته ارزش معاملات خرد تا سطح بیش از 2000 میلیارد تومان رشد کرد که یک رشد چشمگیر محسوب می شود. دیروز هم ارزش معاملات خرد به بیش از 2200 میلیارد تومان رسید و نسبت به شنبه، رشد حدودا 9 درصدی داشت.

 

همین یک موضوع کافی است تا بسیاری از فعالان بازار نسبت به آینده بازار امیدوار شوند چراکه از نگاه سرمایه گذاران، رشد ارزش معاملات اهمیت بیشتری نسبت به بالا و پایین رفتن های شاخص کل دارد.

 

دیروز شاخص قدرت خریداران حقیقی نیز رقم 1.01 بود که گرچه نسبت به شنبه 8 صدم درصد کوچک تر است، اما همچنان برتری خفیف خریداران در مقابل فروشندگان حقیقی را نشان می دهد.

 

با توجه به شیب منفی شاخص کل در نیمه دوم زمان معاملات دیروز و همچنین تعداد دو برابری نمادهای منفی در مقابل نمادهای مثبت، انتظار می رود شاخص ها در ابتدای معاملات امروز با افت مواجه شوند. اما احتمالا در نیمه دوم زمان بازار، شاهد معاملاتی روان تر خواهیم بود.

 

انتهای مطلب

نظر شما