کد خبر: ۵۲۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

 26 فعال اقتصادی ایران را به مقصدپاکستان ترک کردند

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق ایران و فدراسیون اتاق‌های بازرگانی پاکستان از مواردی است که در این سفر قصد انجام آن را دارند.

به گزارش تجارت امروز؛ هیات تجاری اتاق ایران به قصد آشنایی با قوانین، ظرفیت‌ها و زمینه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری و بررسی راه‌های تقویت سطح ترانزیت بین دو کشور، پاکستان سفر کرد. هیات تجاری اتاق ایران اهداف خود را در این سفر به دو شهر کراچی و لاهور دنبال می‌کند.

 

آشنایی با قوانین، ظرفیت‌ها و زمینه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری پاکستان و بررسی راه‌های تقویت سطح ترانزیت بین دو کشور، هدفی است که هیات تجاری اتاق ایران در سفر خود به دو شهر کراچی و لاهور دنبال می‌کند.

 

هیات تجاری ایران به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، به پاکستان سفر کرد و وارد کراچی شد.

 

هدف از این سفر، شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری پاکستان است. همچنین زمینه‌ای فراهم خواهد شد تا فعالان بخش خصوصی بتوانند با همتایان خود به صورت رو در رو ملاقات کنند. قرار است هیات تجاری بعد از کراچی به لاهور نیز سفر کند.

 

اعضای هیات ۲۶نفر هستند که در بخش‌های مواد غذایی، کشاورزی، پتروشیمی، محصولات شیمیایی و منسوجات فعالیت می‌کنند.

 

رئیس اتاق مشترک ایران و پاکستان، روسای سه اتاق استانی اصفهان، زنجان و زاهدان، دبیرکل اتاق بازرگانی اکو و ۴ نماینده مجلس نیز در این هیات حضور دارند.

 

هیات تجاری اتاق ایران قرار است تا یکشنبه ۸آبان ضمن بازدید از مراکز صنعتی و تجاری، دیداری با رئیس و اعضای اتاق پاکستان و چند اتاق استانی داشته باشند.

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق ایران و فدراسیون اتاق‌های بازرگانی پاکستان از دیگر اقداماتی است که طی این سفر انجام خواهد شد.

 

در ادامه قرار است تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق مشهد و اتاق سرحد پاکستان نیز به امضا برسد. تقویت سطح تعاملات ترانزیتی بین ایران و پاکستان از موضوعات مهمی است که در دیدارهای پیش‌روی هیات اتاق ایران با مقامات بخش خصوصی این کشور پیگیری می‌شود.

 

در این راستا مدیر حمل‌ونقل بین‌المللی، کارته‌تیر و آ.ت.آ نیز هیات اتاق ایران را همراهی می‌کند.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما