کد خبر: ۵۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰

50 تن مرغ منجمد روزانه در خراسان رضوی عرضه می‌شود

محمدمهدی یعقوب زاده، با اشاره به کاهش 20 درصدی تقاضای مردم برای مرغ از اردیبهشت سال جاری گفت: اجازه نخواهیم داد مردم نسبت تقضای مرغ بیش از این کاهش یابد.
50 تن مرغ منجمد روزانه در خراسان رضوی عرضه می‌شود

به گزارش تجارت امروز؛ محمدمهدی یعقوب زاده، مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به کاهش 20 درصدی تقاضای مردم برای مرغ از اردیبهشت سال جاری گفت: اجازه نخواهیم داد مردم نسبت تقضای مرغ بیش از این کاهش یابد.

 

وی با بیان اینکه از اردیبهشت تا مهرماه سال گذشته 61 میلیون قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است که  امسال این میزان 54 میلیون بوده است تصریح کرد: البته جوجه ریزی در مهرماه سال جاری حداقل 20 درصد یعنی حدود 3 میلیون و 500 هزار قطعه بیشتر از شهریور ماه سال جاری بوده است.

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان این مطلب که روزانه 50 تن مرغ منجمد در بازار استان تولید و توزیع می‌شود گفت: در چند ماه آینده تولید مرغ در استان افزایش خواهد یافت تا برای ایام عید نوروز مشکلی وجود نداشته باشد.

 

وی با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های دامی خاطرنشان کرد:در حال حاضر هزینه نهاده‌ها 5 برابر شده است، هزینه تولید افزایش یافته و در این راستا توانستیم نقدینگی کافی برای واحد‌های تولیدی ایجاد کنیم چرا که بر افزایش هزینه تولید اثرگذار است.

 

یعقوب زاده با بیان این مطلب که هزینه تولید مرغ گوشتی قبل از اصلاح نظام یارانه‌ها 2 هزار میلیارد تومان بود که امروز به10 هزار میلیارد تومان رسیده است خاطرنشان کرد: در تلاشیم زنجیره‌های تولید وارد فاز خرید تضمینی شوند تا در صورت وجود مرغ مازاد در سردخانه مرغ ذخیره شده و در صورت کمبود مرغ را به بازار عرضه کنند.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما