کد خبر: ۵۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

ماجرای استعفای رئیس بورس چه بود؟

در روزهایی که بازار بورس ریزش پیاپی را تجربه می‌کند، فضای ابهام‌آلود بازار، اخباری مبنی بر استعفای رییس سازمان بورس نیز منتشر شد.

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته اخبار مبنی بر استعفای رییس سازمان بورس منتشر شد که در فضای ابهام‌آلود بازار بورس بسیار بازتاب گسترده‌ای داشت.

 

مجید عشقی گفت که  «برداشته شدن مسوولیت از دوش افراد سخت نیست، اما خبر استعفای من واقعیت ندارد و قطعا تا آخرین لحظه پای مسوولیت خود ایستاده‌ام. با توجه به شرایط حاکم در بازار سرمایه، داشتن مسوولیت در سازمان بورس امری دشوار است.»

 

این در حالی است که یکسال پیش، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برنامه‌های خود را به مجلس ارایه می‌کرد تا بتواند وزیر شود. او در برنامه‌های خود، نگاهی ویژه نیز به مقوله بازار سرمایه داشت. او در مجلس «وعده ایجاد تجربه مثبت برای سهامداران خرد» داده و گفته بود: «برای سهامداران خرد تجربه مثبتی ایجاد می‌کنیم تا افزایش نقش بازار سرمایه را داشته باشیم، بنگاه‌های خوب و خوشنامی در صف عرضه اولیه قرار دارند که می‌توانند کمک‌کننده باشند، همچنین به تخلفات گذشته‌ای که در بازار بورس صورت گرفت رسیدگی خواهیم کرد و مشوق‌هایی برای تازه‌واردان بازار سرمایه قرار می‌دهیم.» وی در بخش دفاع از برنامه‌های بورسی خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از اهداف و برنامه‌های خود را بازگرداندن اعتماد به بازار سرمایه برای تامین مالی توسعه اقتصادی و احیای اعتماد از دست رفته مردم به این بازار عنوان کرد.

 

انتهای مطلب

نظر شما