کد خبر: ۵۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲

روند رو به رشد بورس اوراق بهادار

در پایان معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 3561 واحد به رقم یک میلیون و 244 هزار و 628 واحد رسید.
روند رو به رشد بورس اوراق بهادار

به گزارش تجارت امروز؛ به دنبال اجرای طرح بسته 10 ‌بندی حمایت بورس از روز گذشته در بازار سرمایه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز یک سیر صعودی را طی کرد، به طوری که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 3561 واحد به رقم یک میلیون و 244 هزار و 628 واحد رسید.

 

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 3217 واحد به رقم 358 هزار و 142 واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 618 هزار میلیارد تومان رسید.

 

معامله‌گران امروز بیش از 6.4 میلیارد سهام در قالب 266 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 788 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

امروز شاخص کل و شاخص قیمت بورس با معیار وزنی ـ ارزشی 0.29 درصد افزایش یافتند، اما این دو شاخص با ترازوی هم وزن 0.89 درصد کاهش یافتند.

 

شاخص آزاد شناور 0.33 درصد رشد کرد و شاخص بازار اول بورس از رشدی معادل 0.61 درصد برخوردار شد، اما شاخص بازار دوم بورس 0.8 درصد عقب نشست.

 

امروز نمادهای پالایش نفت بندرعباس، ملی مس، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی خلیج‌فارس، گل‌گهر و سرمایه‌گذاری غدیر بیشتری اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

 

در فرابورس ایران شاخص کل امروز با 69 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 140 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به 933 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس هم 323 هزار میلیارد تومان شد.

 

بیشتر بخوانید:

برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی بودجه سال آینده

بسته جامع حمایت از سرمایه گذاران بورس

 

معامله‌گران امروز بیش از 2.7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 153 هزار فقره معامله و به ارزش 10 هزار و 361 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

امروز نماد پلیمر آریاساسول بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته و نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، صنعتی مینو، بهمن دیزل، نیروی برق دماوند، هلدینگ گردشگری میراث فرهنگی و بیمه اتکایی ایرانیان به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 

بسته ده‌بندی حمایت از بورس امروز از سوی سازمان بورس ابلاغ شد.یکی از این موارد انتشار اوراق تبعی است که در واقع به عنوان بیمه سهام برای معامله‌گران حقیقی عمل می‌کند. همچنین قرار شده است تا بازگشت ثبات به بازار پذیره‌نویسی اوراق و عرضه‌های اولیه متوقف شود هچنین محدود کردن بخش فروش بازارگردان‌ها تا اطلاع ثانوی انجام شود و زمان معاملاتی در بازار فرابورس به روال سابق برمی‌گردد.

 

‌پس از ابلاغ بسته جامع حمایتی دولت از بازار سرمایه و در راستای اجرای بند چهارم آن، امروز رقمی معادل یک هزار میلیارد تومان از معوقات بودجه‌ای به صندوق تثبیت بازار واریز شد؛ بدین ترتیب معوقات جهت واریز به صندوق تثبیت به چهار هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

 

 

انتهای مطلب

نظر شما